Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом'янська, 24
Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: mail.cdiak@arch.gov.ua


До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru
Новини архіву Звернення громадян Архів новин


 2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010 31 травня 2019

На базі ЦДІАК України у рамках Сімнадцятої Міжнародної наукової конференції “Церква - наука - суспільство: питання взаємодії” проведено засідання секції “Іван Мазепа і його доба в джерелах”, присвяченої ювілейним датам гетьмана України Івана Мазепи.

У роботі секції взяли участь провідні фахівці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Інституту історії України НАН України, ЦДІАК України. Докторантом Тюбінгенського університету Н. Сінкевич презентовано аналіз грамоти 1708 року на призначення митрополита Іосафа Кроковського, історія повернення якої в Україну подібна до історії передавання до колекції ЦДІАК України у 1995 році грамоти 1701 року на підтвердження призначенння митрополита Варлаама Ясинського.

Перед початком засідання учасники ознайомилися з виставкою архівних документів, пов’язаних з постаттю гетьмана України Івана Мазепи, на якій, зокрема, було представлено гетьманські універсали, актові книги та грамоти із згадками гетьмана та інших представників родини Мазеп, копіаріуші документів, картографічні матеріали тощо.

Детальніше30 травня 2019


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 380-річчя від дня народження та 310-річчя від дня смерті видатного українського державного та політичного діяча, гетьмана України Івана Степановича Мазепи.

На виставці представлено документи з ф. 128, Києво-Печерська Свято-Успенська лавра, які стосуються взаємовідносин гетьмана Івана Мазепи з Києво-Печерською лаврою.

Детальніше


24 травня 2019

На ІХ Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал” відбулася презентація першого перекладу українською мовою творів львівської письменниці міжвоєнного періоду Галини Ґурської “Про королевича Ґотфріда, лицаря Різдвяної Зорі: вибрані твори”. Участь в обговоренні “Львів’янка за власним вибором: Галина Ґурська — постать української культурної спадщини”, організованому видавництвом “Знання”, взяла головний спеціаліст відділу використання інформації документів, к.і.н. Юлія Орел.


24 травня 2019

До уваги користувачів !

На офіційному сайті ЦДІАК України розміщено нову рубрику "Читальний зал" з довідковою інформацією щодо роботи читального залу та формами документів (Заява користувача, Замовлення на видавання справ) для надсилання на офіційну електронну пошту архіву mail.cdiak@arch.gov.ua.


22 травня 2019

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 140-річчя від дня народження та 100-річчя обрання Симона Петлюри Головою Директорії Української Народної Республіки.

Детальніше16-17 травня 2019

Провідний науковий співробітник відділу давніх актів ЦДІАК України, к.і.н. Олександр Пономарьов взяв участь у презентації третього випуску видання “Краєзнавчий вісник Придунав’я”, під час якої оголосив доповідь на тему “Методика вивчення та використання архівних документів у історико-краєзнавчих дослідженнях”.

У “Краєзнавчому віснику Придунав’я. Випуск 3. – Ізмаїл, 2018” вміщено статтю Пономарьова О.М. з історії становища Румунських князівств під час російсько-турецької війни 1806-1812 років, написану з використанням архівних джерел, які відклалися у Національному архіві Республіки Молдова.


16 травня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар “Облік і зберігання музеями архівних документів, що належать до Національного архівного фонду” для головних зберігачів та завідувачів відділів фондової роботи музеїв України, що зберігають документи профілю архіву.

Під час семінару було обговорено актуальні питання збереженості документів, оцифрування найдавніших історичних джерел, віднесення документів, що зберігаються в музеях, до складу Національного архівного фонду, проведення екпертизи цінності фондово-закупівельними комісіями музеїв, можливі напрями співпраці з архівом.

Фоторепортаж
14 травня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся навчально-практичний семінар для студентів ІІ курсу спеціальності 032 “Історія та археологія” Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

Фоторепортаж


11 травня 2019

Працівники ЦДІАК України відвідали Верховний Суд з метою набуття нових знань з питань здійснення правосуддя, діяльності Верховного Суду та історії судоустрою в Україні.

Під час заходу архівісти відвідали Музей Верховного Суду, експозиція якого охоплює період від передісторії до новітньої історії Верховного Суду, та презентували копії архівних документів до проведення судової реформи 1763 року гетьманом Кирилом Розумовським.

Фоторепортаж

10 травня 2019

До уваги користувачів !

У зв'язку з проведенням тематичного заходу 16 травня 2019 року читальний зал архіву працюватиме до 14-00.


26 квітня 2019

Центральний державний історичний архів України, м. Київ
вітає всіх
зі святом Великодня!

Листівка з фамільного фонду Скоропадських


24 квітня 2019

ЦДІАК України долучився до відзначення Дня охорони праці, який проходитиме під гаслом “Безпечне та здорове майбутнє праці” за ініціативою Міжнародної організації праці, яка цьогоріч відзначає сторічний ювілей.


23 квітня 2019

До уваги користувачів !

Читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
29, 30 квітня та 1 травня 2019 року.
Санітарний день 30 квітня переноситься на 11 травня.


18 квітня 2019

На базі ЦДІАК України проведено семінар з практичної генеалогії “Родовід – дерево життя” для слухачів Університету третього віку.28 березня 2019


На відзначення 250-річчя від дня народження Івана Котляревського, 200-річчя прем’єри п’єси “Наталка Полтавка”, 160-річчя Панаса Саксаганського та з нагоди Всесвітнього дня театру презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України.

Детальніше


22 березня 2019

У Музеї Однієї Вулиці відбулося відкриття виставки “Киев – Родина нежная”, присвяченої 130-річчю від дня народження видатного киянина, співака та поета Олександра Вертинського, на якій представлено маловідомі київські сторінки життя шансоньє, зокрема, копію запису про народження О. Вертинського з метричної книги Троїцької церкви у Либідській частині, яка зберігається у ЦДІАК України.15 березня 2019

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 350-річчя укладення Глухівських статей та обрання на гетьманство Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного).Детальніше
13 березня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся навчально-практичний семінар для студентів другого та третього курсів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Фоторепортаж
11 березня 2019

У рамках зустрічі Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової із Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Джоель Ліоном відбулася екскурсія делегації працівників Посольства Держави Ізраїль в Україні та співробітників Бюро “Натів” при Канцелярії Прем’єр-міністра Держави Ізраїль до Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.


6 березня 2019

У Національному музеї літератури України відбулася презентація видання “Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка. Корпус документів (1847-1859). Метаграфовані тексти” – спільного видавничого проекту Інституту історії України НАН України, Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Національного музею Тараса Шевченка.

Участь в презентації взяли директор ЦДІАК України Ольга Музичук, заступник директора з науково-методичної роботи Людмила Демченко.


5 березня 2019

На відзначення 205-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка у Державному архіві Київської області відбулося відкриття музейно-архівного проекту “Історична Київщина – заповітна земля Кобзаря”, співорганізатором якого виступив ЦДІАК України.

Для експонування було надано копії документів з фондів ЦДІАК України до біографії та діяльності Т. Г. Шевченка, зокрема запис про його народження.

У відкритті музейно-архівного проекту взяли участь директор ЦДІАК України Ольга Музичук та провідний науковий співробітник відділу забезпечання збереженості документів Ярина Лабудяк.
27 лютого 2019

У Державному архіві Київської області відбулось засідання круглого столу “Діяльність Директорії: відродження та занепад УНР”, присвяченого 100-річчю державотворення Української народної республіки.

З доповіддю на тему “Документи ф.696, Київський поштово-телеграфний округ, про добу Директорії” виступив завідувач сектору довідкового апарату відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України, к.і.н. Олексій Кузьмук.


26 лютого 2019

Відбулося розширене засідання колегії Державної архівної служби України за підсумками діяльності державних архівних установ і спеціальних установ страхового фонду документації у 2018 році та з визначення їх основних завдань на 2019 рік.

Участь у засіданні взяли директор ЦДІАК України Ольга Музичук та заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова.

Дипломом переможця конкурсу “Автор року - 2018” було відзначено провідного наукового співробітника відділу давніх актів ЦДІАК України, к.і.н. Олександра Пономарьова.


21 лютого 2019

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук, заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова, начальник відділу використання інформації документів Вікторія Москалець взяли участь в урочистостях з нагоди 100-річного ювілею української системи державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися в Міністерстві юстиції України.

Під час урочистостей експонувалися документи з фондів архіву до історії реєстрації записів про народження, шлюб, смерть, що велися релігійними установами різних конфесій, а також метричні записи до біографій видатних осіб.

Фоторепортаж
19 лютого 2019

Працівники ЦДІАК України взяли участь у III Щорічному Круглому столі архівістів “Оцифрування документів Національного архівного фонду як пріоритетний напрям цифровізації національних архівів: проблеми та перспективи”.15 лютого 2019

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся Круглий стіл на тему “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”.

Від ЦДІАК України участь у заході взяли директор архіву Ольга Музичук, провідний науковий співробітник відділу давніх актів Олександр Пономарьов, завідувач сектору довідкового апарату Олексій Кузьмук. Було зроблено презентації документів з фондів ЦДІАК України до історії Криму, зокрема щодо торгівельно-економічних відносин українських земель та Кримського ханату середини ХVІІІ ст., розбудови інфраструктури Криму за документами Київського округу шляхів сполучення.

Фоторепортаж
14 лютого 2019

До уваги користувачів !

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у розділі “Довідковий апарат”, доповнено цифровими копіями комплексу актових книг ф.21, Кременецький ґродський суд – неоціненною документальною пам’яткою з історії Кременеччини за XVI–XVIII ст., введення якої до наукового обігу є надзвичайно важливим для дослідження давнього періоду історії України.

Детальніше

13 лютого 2019


На відзначення 115-річчя від дня народження Данила Скоропадського, політичного і громадського діяча, сина гетьмана Павла Скоропадського, презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України.

Детальніше


7 лютого 2019

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 215-річчя від дня народження Миколи Андрійовича Маркевича (1804-1860), українського історика, етнографа, поета та музикознавця.

Детальніше

6 лютого 2019


На вшанування пам'яті героїв Літківського бою презентуємо нововиявлену інформацію за документами ЦДІАК України, що дає підстави для уточнення дати бойових дій.

Детальніше


31 січня 2019

Відбулося розширене засідання колегії Центрального державного історичного архіву України, м. Київ “Про підсумки роботи ЦДІАК України у 2018 році та завдання на 2019 рік”.

Участь в обговоренні актуальних питань розвитку архівної справи взяли В. С. Шандра, д.і.н., професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України; Г. В. Папакін, д.і.н., директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; О. В. Юркова, к.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України; С. М Панькова, директор Історико-меморіального музею Михайла Грушевського; К. К. Крайній, к.і.н., начальник науково-дослідного відділу історії та археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У рамках проведення колегії було також обговорено хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 586-р щодо створення міжвідомчого інформаційного проекту “Електронний архів Михайла Грушевського”, підписано Договір між ЦДІАК України та Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України про реалізацію наступного етапу створення електронного архіву документів про життя і діяльність Михайла Грушевського.

Фоторепортаж26 січня 2019

Відбулась презентація археографічного видання “Зображення військових дій 1-ї армії 1812-го року, викладене головнокомандувачем тією армією генералом Барклаєм-де Толлі із запереченням на нього від вірогідного та близького до цієї війни співучасника”. Книга є публікацією документа, який зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Київ. Упорядником книги виступила начальник відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Ганна Путова. Видання здійснено Харківським приватним музеєм міської садиби.

Фоторепортаж
23 січня 2019

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у відкритті освітнього художньо-документального проекту до 110-річчя української художниці Марії Примаченко “Жіночий вимір: Марія Примаченко”, реалізований за ініціативи Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Учасників заходу було поінформовано про досі невідомі документи до біографії Марії Примаченко з фондів ЦДІАК України.
19 січня 2019

Відбувся ефір документально-історичного фільму “Скарби нації” проекту каналу 1+1 “Україна. Повернення своєї історії”, в якому було використано документи Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

Переглянути на YouTube
11 січня 2019


З нагоди 110-річчя від дня народження української народної художниці Марії Примаченко (Приймаченко) презентуємо досі невідомі документи до її біографії з фондів ЦДІАК України.

Детальніше
Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Звернення громадян         Контакти

Copyright © 2019 - ЦДІАК України
Всі права застережені