_

 Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом'янська, 24
Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: mail.cdiak@arch.gov.ua


6 грудня 2018

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулося відкриття спільної з ЦДІАК України виставки "Києво-Печерська лавра в планах і кресленнях XVII - початку XX ст.", на якій, зокрема, представлено копії документів з фондів ЦДІАК України: ф. 128, Києво-Печерська лавра, та ф. 1434, Київська інженерна команда.

У відкритті виставки взяли участь директор архіву Ольга Музичук, начальник відділу забезпечення збереженості документів Тетяна Соломко, начальник відділу давніх актів Ольга Вовк, завідувач сектору довідкового апарату Олексій Кузьмук.

На виставці представлено креслення будов Києво-Печерської лаври, плани лаврських печер та загальне планування Печерська й Печерської фортеці, плани і креслення деяких колишніх вотчин Києво-Печерської лаври та приписних монастирів. Серед експонатів – унікальний план лаврських володінь на лівому березі Дніпра, що датується 1640-ми роками, та креслення, створені відомими київськими архітекторами Андрієм Меленським та Євгеном Єрмаковим.

Цінність цієї виставки, зокрема, в тому, що широкому колу представлено рідкісні картографічні джерела, значну частину яких ніколи не публікували.


Головна сторінка         Про архiв         Довідковий апарат         Звернення громадян         Контакти

Copyright © 2018 - ЦДІАК України
Всі права застережені