_

 Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом'янська, 24
Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: mail.cdiak@arch.gov.ua


31 травня 2019

На базі ЦДІАК України у рамках Сімнадцятої Міжнародної наукової конференції “Церква - наука - суспільство: питання взаємодії” проведено засідання секції “Іван Мазепа і його доба в джерелах”, присвяченої ювілейним датам гетьмана України Івана Мазепи.

У роботі секції взяли участь провідні фахівці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Інституту історії України НАН України, ЦДІАК України. Докторантом Тюбінгенського університету Н. Сінкевич презентовано аналіз грамоти 1708 року на призначення митрополита Іосафа Кроковського, історія повернення якої в Україну подібна до історії передавання до колекції ЦДІАК України у 1995 році грамоти 1701 року на підтвердження призначенння митрополита Варлаама Ясинського.

Перед початком засідання учасники ознайомилися з виставкою архівних документів, пов’язаних з постаттю гетьмана України Івана Мазепи, на якій, зокрема, було представлено гетьманські універсали, актові книги та грамоти із згадками гетьмана та інших представників родини Мазеп, копіаріуші документів, картографічні матеріали тощо.


Головна сторінка         Про архiв         Довідковий апарат         Звернення громадян         Контакти

Copyright © 2019 - ЦДІАК України
Всі права застережені