_

 Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]


До біографій о. Олександра Глаголєва та о. Олексія Глаголєва, Праведника народів світу


Родина Глаголєвих. 1930 р.

о. Олексій Глаголєв під час богослужіння
в Покровській церкві на Подолі

Олександр Олександрович Глаголєв, уродженець Тульської губернії, який приїхав на навчання до Київської духовної академії. У перші роки після випуску викладав в Академії на кафедрі єврейської мови і біблійної археології. Отець Олександр Глаголєв був не тільки шанованим науковцем, але й активним громадським діячем міста Києва – з 1905 р. членом Подільської дільничної опікунської ради бідних, з початком Першої світової війни - членом ради із задоволення потреб, викликаних війною, членом Київського відділення Тетянинського комітету для надання тимчасової допомоги особам, які постраждали від воєнних дій. У роки війни о. Олександр Глаголєв виконував обов’язки священника госпіталю, що розташувався в межах парафії Добро-Миколаївської церкви на Подолі, настоятелем якої він на той час був.

Олексій Олександрович Глаголєв народився 20 травня (за ст.ст.) 1901 р. Наслідуючи приклад свого батька, Олексій Глаголєв обрав шлях служіння людям. Як свідчать представлені на виставці документи, що раніше не публікувалися, Олексій Глаголєв після закінчення Києво-Подільського духовного училища навчався у Тульській духовній семінарії, з якої по закінченню І класу перевівся до Київської духовної семінарії, яку закінчив у 1919 р., а згодом, у 1923 р., став випускником Київської духовної Академії, проте не міг нести священницьку службу у тогочасному радянському Києві. У 1932 р. Олексій Глаголєв був заарештований і звинувачений у контрреволюційній діяльності, однак через відсутність доказів відпущений з позбавленням виборчих прав, як син служителя культу.

З 1941 р. Олексій Глаголєв був рукопокладений у сан священника і служив у Покровській церкві на Подолі. Протягом Другої світової війни о. Олексій Глаголєв врятував від знищення багатьох людей, переслідуваних нацистською окупаційною владою, в тому числі і єврейські сім’ї, за що в 1992 р. отримав звання Праведника народів світу.

Для вшанування пам’яті о. Олександра і о. Олексія Глаголєвих пропонуємо ознайомитися з деякими біографічними документами.Головна сторінка         Про архiв         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

Copyright © 2019 - ЦДІАК України
Всі права застережені