_

 Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом'янська, 24
Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: mail.cdiak@arch.gov.ua


… не з боязні, ані за посули й дари, ані боючись казні, помсти й погрози, не чекаючи нагороди,
алє самого Бога та його справедливість святую й право посполитоє перед очима маючи…

Щорічно 23 червня у День державної служби Організації Обʼєднаних Націй в Україні відзначається професійне свято – День державної служби. Свято встановлено Указом Президента України “Про День державної службиˮ від 4 квітня 2003 року № 291/2003,“…зважаючи на роль державної служби у процесі становлення України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної, правової держави та підтримуючи рішення Генеральної Асамблеї ООН…ˮ

Історія становлення інститутів державного управління та державної служби в Україні мала надзвичайно складний і неоднорідний характер, обумовлений постійною зміною політичного життя, періодами поневірянь народу, поневолення держави аж до заборони її самобутності. Попри це, наше минуле багате на здобутки, що слугують зразками справжнього державного будівництва, у нас є українська управлінська традиція, якою варто пишатися.

Документальними свідченнями цього виступають архівні документи XVI – початку ХХ століть, тобто періоду перебування України у складі Великого князівства Литовського, Речі Посполитої та Російської імперії. На особливу увагу заслуговують документи часів існування Гетьманської держави.
Головна сторінка         Про архiв         Довідковий апарат         Часті питання         Контакти

Copyright © 2020 - ЦДІАК України
Всі права застережені