Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]


До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru

Архів ALIVE

Ініціатива “Архів ALIVE” запроваджує зустрічі в архіві з фахівцями різних сфер, заходи з популярізації документальної спадщини архіву, інші акції задля піднесення професії "архівіст" і статусу архівів у суспільстві
9 жовтня 2020

У рамках проведення архівно-музейної практики для студентів ІІ року навчання історичного факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка відбулася он-лайн лекція-зустріч студентів-істориків із директором ЦДІАК України Ольгою Музичук.

Уперше за багаторічну історію проведення практик на базі архіву зустріч відбулася в інтерактивному форматі, завдяки чому було залучено нові технологічні можливості презентування документальної колекції ЦДІАК України, розповіді про історію архіву та основні напрями його діяльності, про колектив архівістів-однодумців, проблемні та перспективні питання архівної роботи.

Слайд-презентація “ЦДІАК України: АРХІВ ALIVE” та анімаційний ролик про архівіста Кеміллуса додали зустрічі яскравих фарб.

Архівісти ЦДІАК України дякують за активну зацікавлену участь ініціатору та модератору зустрічі професору М. Палієнко, студентам-історикам, викладачам кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки.

Чекаємо нових зустрічей та спільних проєктів!


Фоторепортаж
19 вересня 2020

Працівники ЦДІАК України взяли участь у Круглому столі “Місто Переяслав та Переяславська сотня у Генеральному описі Лівобережної України 1765-1769 років: спільний архівно-музейний проєкт”, організованому Національним історико-етнографічним заповідником “Переяслав” до 1113-річниці першої літописної згадки про місто.

Під час Круглого столу було обговорено реалізацію першого етапу Договору про співробітництво між установами, проблеми фізичного стану та реставрації архівних джерел, підготовки до видання опрацьованих науковцями текстів документів.

Архівісти передали цифрові копії документів з історії Переяславщини другої половини XVIII століття, виготовлені на виконання умов Договору. Учасникам Круглого столу було презентовано сигнальний примірник видання “Положаї. Село у Генеральному описі Лівобережної України 1765–1769 років”, яким розпочато нову видавничу серію заповідника “Краєзнавчі зошити”.


Фоторепортаж
11 жовтня 2019

У рамках ініціативи “Архів Alive” та до відзначення Дня захисника України відбулася традиційна зустріч колективу ЦДІАК України з ветеранами та учасниками ООС, волонтерами, медиками.

Під час зустрічі гості ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності, принципами зберігання документів.

Найбільший інтерес викликала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України: найдавніших документів з колекції архіву, універсалів українських гетьманів, документів Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, документів відомих діячів історії та культури України, картографічних матеріалів, а також тематичної добірки документів з воєнної історії від козацької доби до подій Першої Світової війни.

Фоторепортаж


16 травня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар “Облік і зберігання музеями архівних документів, що належать до Національного архівного фонду” для головних зберігачів та завідувачів відділів фондової роботи музеїв України, що зберігають документи профілю архіву.

Під час семінару було обговорено актуальні питання збереженості документів, оцифрування найдавніших історичних джерел, віднесення документів, що зберігаються в музеях, до складу Національного архівного фонду, проведення експертизи цінності фондово-закупівельними комісіями музеїв, можливі напрями співпраці з архівом.

Фоторепортаж


12 жовтня 2018

У рамках ініціативи “Архів Alive” та до відзначення Дня захисника України відбулася традиційна зустріч колективу ЦДІАК України з учасниками АТО, волонтерами, працівниками Товариства Червоного Хреста України.

У ході зустрічі гості ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності. Окрасою заходу стала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України: найдавніших документів з колекції архіву, універсалів українських гетьманів, документів Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, автографів відомих діячів історії та культури Європи й України, картографічних матеріалів, а також тематичної добірки документів з воєнної історії від козацької доби до часів визвольних змагань УПА.Фоторепортаж


27 квітня 2018

У рамках ініціативи "Архів Alive" та до Дня заснування архіву у ЦДІАК України відбулася тематична зустріч з працівниками державних бібліотек України, у складі колекцій яких зберігаються рідкісні рукописні та друковані видання. Учасники зустрічі ознайомилися з напрямами роботи архіву, умовами зберігання архівних документів, науковими засадами їх опрацювання.

Було презентовано найяскравіші документи з фондів архіву та добірки джерел, дотичних тематиці запрошених до зустрічі бібліотек. Під час зустрічі обговорювалися також питання атрибутації та реставрації стародруків, проекти можливої співпраці.Фоторепортаж


19 квітня 2018

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар "Облік і зберігання музеями архівних документів, що належать до Національного архівного фонду" для головних зберігачів та завідувачів відділів фондової роботи музеїв України, що зберігають документи профілю архіву.

Під час семінару було обговорено актуальні питання збереженості документів, оцифрування найдавніших історичних джерел, віднесення документів, що зберігаються в музеях, до складу Національного архівного фонду, проведення екпертизи цінності фондово-закупівельними комісіями музеїв, можливі напрями спіпраці з архівом.Фоторепортаж


13 жовтня 2017

У рамках ініціативи "Архів Alive" та до відзначення Дня захисника України відбулася традиційна зустріч колективу ЦДІАК України з учасниками АТО, волонтерами, медиками.

У ході зустрічі гості ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності. Окрасою заходу стала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України: найдавніших документів з колекції архіву, універсалів українських гетьманів, документів Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, автографів відомих діячів історії та культури Європи й України, картографічних матеріалів, а також тематичної добірки документів з воєнної історії від козацької доби до часів визвольних змагань УПА.Фоторепортаж12 жовтня 2017

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар "Облік і зберігання музеями архівних документів, що належать до Національного архівного фонду" для головних зберігачів та завідувачів відділів фондової роботи музеїв України, що зберігають документи профілю архіву.

Під час семінару було обговорено актуальні питання збереженості документів, оцифрування найдавніших історичних джерел, віднесення документів, що зберігаються в музеях, до складу Національного архівного фонду, проведення екпертизи цінності фондово-закупівельними комісіями музеїв, можливі напрями спіпраці з архівом.

Також було підписано Угоду про співробітництво між Вишгородським історико-культурним заповідником та Центральним державним історичним архівом України, м. Київ.Фоторепортаж30 листопада 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" відбулася тематична зустріч колективу ЦДІАК України з українським істориком, краєзнавцем, генеалогом, кандидатом історичних наук Євгеном Чернецьким. Зустріч була присвячена дослідженню історії родини Паустовських-Вітушинських за літературними творами К. Г. Паустовського та за історичними джерелами. Також було презентовано добріку документів архіву з цієї тематики.Фоторепортаж28 жовтня 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" у ЦДІАК України відбувся День відкритих дверей для викладачів київських загальноосвітніх закладів. Учасники зустрічі ознайомилися з напрямами роботи архіву, умовами зберігання архівних документів, науковими засадами їх опрацювання, обговорили напрями подальшої співпраці.

Було презентовано найяскравіші документи з фондів архіву та добірку джерел до історії початкової школи в Україні, зокрема, перший підручник з історії України "Синопсис Київський" Інокентія Ґізеля, першу "Граматику слов'янську" Мелетія Смотрицького, перший український словник "Лексіконъ славяноруський" Памво Беринди, першу "Арифметику" Леонтія Магницького, документи церковно-парафіяльних шкіл та гімназій, атестати та свідоцтва про здобуття освіти, зошити та фотографїї учнів, тощо.Фоторепортаж
28 квітня 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" та до Дня заснування архіву у ЦДІАК України відбувся День відкритих дверей для працівників київських музеїв. Учасники зустрічі ознайомилися з напрямами роботи архіву, умовами зберігання архівних документів, науковими засадами їх опрацювання.

Було презентовано найяскравіші документи з фондів архіву та добірки джерел, дотичних тематиці запрошених до зустрічі музеїв. Під час зустрічі також обговорювалися проекти подальшої співпраці.

Фоторепортаж
6 січня 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" відбулась тематична зустріч працівників ЦДІАК України, ЦДАГО України та Державного архіву Київської області. Під час зустрічі архівісти обговорили проблемні питання збереженості архівних документів, їх обліку, реставрації, використання, роботи читальних залів тощо.

Велику зацікавленість гостей архіву викликала експозиція найцікавіших документів з колекції ЦДІАК України, виставка новорічних та різдвяних привітань з архівних документів, розповідь про історію заснування архіву.

Фоторепортаж4 грудня 2015

У рамках ініціативи "Архів Alive" відбулася тематична зустріч колективу ЦДІАК України з українським істориком, кандидатом історичних наук, доцентом кафедри історії НАУКМА Ігорем Тесленком. Зустріч була присвячена традиціям їжі та напоїв у контексті реконструкції повсякденного життя української маґнатерії XVI-XVII століть за історичними джерелами. До участі також було запрошено шеф-кухарів кількох київських ресторанів.

Особливу зацікавленість учасників зустрічі викликали старовинні рецепти, кулінарні зошити, відомості маґнатських кухонь, реєстри предметів домашнього вжитку, рахунки на придбання товарів та інші з фондів архіву.

За традицією працівники архіву ілюстрували виставку посудом, кулінарними книгами, іншими предметами побуту XIX - початку XX століть, що зберігаються в їхніх родинах. Також було презентовано деякі страви, виготовлені за старовинними родинними рецептами.

Фоторепортаж


12 жовтня 2015

  У рамках ініціативи "Архів Alive" та до відзначення Дня захисника України у ЦДІАК України відбулася тематична зустріч колективу архіву з волонтерами та учасниками АТО.

У ході зустрічі гості ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності. Окрасою заходу стала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України. Гості архіву побачили найдавніші документи з колекції архіву, універсали українських гетьманів, привілеї польських королів, грамоти російських царів, документи Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, перші підручники та філософські твори, автографи відомих діячів історії та культури Європи й України, документи особових фондів, метричні книги різних конфесій, картографічні матеріали,тощо. Також було презентовано тематичну добірку документів з воєнної історії від козацької доби до часів визвольних змагань УПА.

Особливого колоріту зустрічі надав виступ тренера Школи лицарських бойових мистецтв ім. Михайла Вишневецького Юрія Шевчука з демонстрацією прийомів шермірства (фехтування на шаблях).

Фоторепортаж


30 вересня 2015

У рамках Ініціативи "Архів Alive" та до відзначення Дня знань та Дня вчителя відбулася тематична зустріч колективу ЦДІАК України з учнями та викладачами школи "Афіни" та школи № 221 м. Києва. До виступу на зустрічі було запрошено доцента кафедри історії Національного університету "Києва-Могилянська академія", к.і.н. М. В. Яременка.

Було презентовано виставку документів архіву до історії початкової школи в Україні, зокрема, перший підручник з історії України "Синопсис Київський" Інокентія Ґізеля, перша "Граматика слов'янська" Мелетія Смотрицького, перший український словник "Лексіконъ славяноруський" Памво Беринди, перша "Арифметика" Леонтія Магницького, документи церковно-парафіяльних шкіл та гімназій, атестати та свідоцтва про здобуття освіти, зошити та фотографїї учнів, тощо. Також учасники заходи з цікавістю ознайомилися з презентацією предметів навчання "Мої шкільні спогади" з власних зібрань працівників архіву.

Фоторепортаж30 червня 2015

У рамках Ініціативи "Архів Alive" відбулася тематична зустріч колективу ЦДІАК України з історії становлення банківської справи в Україні. До зустрічі було запрошено наукового співробітника Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського, к.і.н. В. В. Поліщука, провідних фахівців "Укрсиббанку". Також було презентовано виставку документів архіву до цієї теми.


Фоторепортаж29 травня 2015

У рамках Ініціативи "Aрхів Alive" та з нагоди відзначення Дня Європи відбулася тематична зустріч колективу ЦДІАК України з дослідниками та реконструкторами українського історичного костюму Владиславом Безпальком та Святославом Сичевським.

Також було предемонстровано одяг та різні предмети вбрання українців другої половини ХХ століття з власних зібрань працівників архіву.

Фоторепортаж30 квітня 2015

У рамках Ініціативи "Архів Alive" відбулася тематична зустріч "100 роковин Геноциду вірмен", яку провів Голова комітету з питань історико-культурної спадщини Союзу вірмен України п. Давид Давтян.

У зустрічі взяли участь Радник Посольства Вірменія в Україні п. К. Д. Симонян, доктор історичних наук, професор С.В. Кульчицький.

Фоторепортаж14 квітня 2015

У рамках Ініціативи "Архів Alive" та з нагоди відзначення дня заснування архіву було проведено День відкритих дверей.

Відвідувачі ознайомилися з історією архіву та його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності архівних установ.

Окрасою заходу стала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України. Гості архіву побачили найдавнішу документальну пам"ятку та перший документ з колекції архіву, універсали українських гетьманів, привілеї польських королів, грамоти російських царів, документи Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, автографи відомих діячів історії та культури Європи й України, документи особових фондів, метричні книги різних конфесій, картографічні матеріали,тощо.

Особливу атмосферу зустрічі надала виставка "З бабусиної скрині", сформована з предметів ужитку кінця ХІХ - першої половини ХХ століття, збережених у родинах працівників архіву.

Фоторепортаж31 березня 2015

ЦДІАК України розпочато Ініціативу "Архів Alive", якою запроваджуються зустрічі в архіві з фахівцями різних сфер, заходи з популярізації документальної спадщини архіву, інші акції задля піднесення професії "архівіст" і статусу архівів у суспільстві.

Ініціативу "Архів Alive" розпочато зустріччю колективу архіву з завідувачем кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка, головою Спілки архівістів України професором Миколою Щербаком.

Фоторепортаж
Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

Copyright © 2017 - ЦДІАК України
Всі права застережені