Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]

До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru


Щиро вітаємо всіх з Днем працівників архівних установ України, Новим роком та Різдвом Христовим!
19 грудня 2012

У читальному залі архіву відкрито документальну виставку до історії Володимирського кафедрального собору у Києві, присвячену 160-річчю від початку його будівництва.3 грудня 2012У читальному залі архіву відкрито документальну виставку, присвячену святкуванню 290-ї річниці з дня народження Григорія Савича Сковороди (1722–1794), видатного українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога. На виставці представлено документи з фондів ЦДІАК України.Детальніше27 листопада 2012У приміщенні ЦДАМЛМ України відкрито виставку документів і фотографій “За сімома печатками. П. А. Столипін і Київ”, приурочену до 150-річчя від дня народження П. А. Столипіна. На виставці експонуються документи і фотографії ЦДІАК України, ЦДКФФА ім. Г. Пшеничного, Державного архіву м. Києва.
Детальніше
31 жовтня 2012

У читальному залі ЦДІАК України відкрито документальну виставку, присвячену 340-й річниці з дня народження українського гетьмана Пилипа Орлика (1692–1742). На виставці представлено документи з фонду 2236, Архівна Україніка. Документи з фондів закордонних архівів. Копії (оп. 1, Документи з архівних зібрань Швеції), які висвітлюють життя і діяльність Пилипа Орлика на еміграції.


30 жовтня 2012

Під час підписання угоди між Державною архівною службою України та Міжнародним фондом “Єдиний світ” про партнерство та співробітництво у справі збереження історичної пам’яті та вивчення реформаторської спадщини П. А. Столипіна, в архіві експонувалася виставка документів, присвячена реформаторській діяльності прем’єр-міністра, його перебуванню в Києві, зокрема, офіціальне повідомлення про замах на життя, смерть, поховання, будівництво пам’ятника та увічнення пам’яті П. А. Столипіна.

Детальніше


20 серпня 2012

На сайті архіву відкрито виставку до 21-ї річниці Незалежності України, присвячену історії української державності. На виставці представлено документи, які засвідчують основні віхи розвитку ідеї незалежності на українських теренах від проголошення Козацької держави після перемоги війська гетьмана Богдана Хмельницького під Зборовим в 1649 р. до спроби збереження автономії Гетьманщини за часів останнього гетьмана Кирила Розумовського.


20 серпня 2012У читальному залі архіву відкрито виставку присвячену Дню Державного Прапора України.

25 липня 2012

У читальному залі архіву відкрито документальну виставку, присвячену 325-й річниці з дня обрання Івана Степановича Мазепи гетьманом Лівобережної України. На виставці представлено окремі документи з фондів ЦДІАК України, які безпосередньо стосуються подій 25 липня 1687 року на р. Коломак: донесення данського комісара Йоганна-Генріха Бутенанта про невдале закінчення першого Кримського походу, а також пов’язані з ним усунення від гетьманської булави Івана Самойловича і обрання Івана Мазепи; перебіг подій на генеральній раді в “Короткому описі...” Петра Симоновського, текст “Коломацьких статей” тощо. Також до уваги пропонуються декілька документів (універсал і лист) гетьмана Івана Мазепи, що стосуються регулювання питань внутрішньої та зовнішньої політики, зокрема підпорядкування цехів і відбудови козацького флоту.


26 червня 2012

На сайті архіву відкрито виставку до дня Конституції України, присвячену історії одного з найвідоміших документів – Конституції Пилипа Орлика, укладеної 5 квітня 1710 року в Бендерах.

Детальніше


22 червня 2012На сайті та у читальному залі архіву відкрито виставку, присвячену 200-річчю початку Франко-російської війни 1812 р.
Детальніше


5 травня 2012На сайті архіву відкрито документальну виставку, присвячену 265 річниці відновлення гетьманату в Україні.


Детальніше


17 квітня 2012У читальному залі архіву відкрито документальну виставку, присвячену 130-річчю від дня народження українського історика і політичного діяча В. К. Липинського.

26 березня 2012У читальному залі та на офіційному сайті архіву відкрито документальну виставку, присвячену 150-річчю  від дня народження видатного українського художника Миколи Корнійовича Пимоненка.

Детальніше


6 березня 2012У читальному залі та на офіційному сайті архіву відкрито документальну виставку, приурочену до Міжнародного жіночого дня 8 Березня "Гетьман у спідниці" про дружину гетьмана Івана Скоропадського Анастасію з Марковичів Скоропадську.
Детальніше


12 січня 2012У читальному залі та на офіційному сайті архіву відкрито документальну виставку з нагоди 415-річчя від дня народження видатного український церковного і культурного діяча 17 ст. Петра Могили та 380-річчя заснування ним Лаврської школи (1631 р.) і початку діяльності Києво-Могилянського колегіуму (1632 р.).
Детальніше


Дню працівників архівних установ та 160-річному ювілею архіву присвячується:


Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

Copyright © 2024 - ЦДІАК України
Всі права застережені