Центральний державний історичний архів України, м. Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]

До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru


Шановні колеги!

Щиро вітаємо Вас з
Новим Роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо Вам нових звершень у шляхетній
праці зберігачів історичної спадщини нашого народу.
Зичимо Вам міцного здоров’я, успіхів,
родинного щастя, любові і благополуччя.
Нехай Новий 2014 рік увійде до вашої оселі
добрим і радісним, принесе злагоду і достаток,
натхнення на нові вагомі здобутки!


З повагою,
від імені колективу,
директор ЦДІАК України
І. М. Кісіль
27 грудня 2013

На сайті і в читальному залі архіву відкрито виставку, присвячену визначному українському історику-архівісту, досліднику Звіринецьких печер і завідувачу Київського центрального архіву давніх актів Івану Михайловичу Каманіну (1850–1921). На виставці представлено документи з його особового фонду та інших фондів ЦДІАК України, а також фотографії, зроблені співробітниками Архіву під час відвідин Архангело-Михайлівського монастиря.

Детальніше


15 листопада 2013

13 листопада у приміщенні Міського Дому Культури у Ланьцуті (Польща), було відкрито документальну виставку “Відгомін Січневого повстання на Уманщині”, присвячену 150-й річниці польського національно-визвольного повстання 1863 – 1864 років.

Детальніше
14 листопада 2013

У читальному залі та на сайті архіву відкрито виставку, присвячену 175-й річниці від дня народження видатного українського письменника І. С. Нечуя-Левицького.
Детальніше4 листопада 2013

Начальник відділу використання інформації документів взяла участь у зйомці сюжету до документального фільму присвяченого 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка, що готується Телеканалом “1+1”. Архів надав для зйомки метричні книги церков сіл Моринці та Кирилівка Звенигородського повіту Київської губернії з записами про шлюб Григорія Шевченка з Катериною Бойко, про народження Тараса та його сестри Катерини.


31 жовтня 2013

В архіві було проведено екскурсію-урок для викладачів та учнів Київського обласного комунального позашкільного навчального закладу “Мала академія наук учнівської молоді”. Під час уроку слухачі довідалися про історію ЦДІАК України та оглянули виставку документів з фондів архіву.


11 жовтня 2013
На сайті і в читальному залі архіву відкрито виставку, присвячену 270-й річниці створення українського кодексу “Прав, за якими судиться малоросійський народ” (1743 р.)

Детальніше
4 жовтня 2013На сайті архіву відкрито виставку, присвячену 160-річчю початку Кримської війни 1853–1856 рр.
Детальніше22 серпня 2013

На сайті архіву відкрито виставку до Дня Незалежності України, присвячену історії української державності. На виставці представлено документи, які засвідчують основні віхи розвитку ідеї незалежності на українських теренах від проголошення Козацької держави після перемоги війська гетьмана Богдана Хмельницького під Зборовим в 1649 р. до спроби збереження автономії Гетьманщини за часів останнього гетьмана Кирила Розумовського.

Детальніше


8 cерпня 2013

Центральний державний історичний архів України, м. Київ з глибоким сумом сповіщає, що 7 серпня 2013 р. на 73-му році життя відійшов у вічність Віктор Васильович Страшко – чудова людина, історик-архівіст, археограф, палеограф, який 44 роки свого життя віддав служінню архівній справі. Висловлюємо щирі співчуття родині Віктора Васильовича, усім рідним і близьким йому людям.
Некролог


25 липня 2013

З нагоди відзначення 1025-ліття хрещення Київської Русі архівом підготовлено документальну виставку “Духовні святині Києва”, відкриття якої відбулося у приміщенні ЦДАМЛМ України. Експоновані на виставці документи висвітлюють історію київських святинь: Десятинної церкви, Києво-Печерської Лаври, Братського Богоявленського монастиря, Михайлівського Золотоверхого монастиря, Видубицького монастиря, Софійського і Володимирського соборів, Андріївської церкви, римо-католицьких костелів, старообрядницької церкви, євангельсько-лютеранської кірхи та інших пам’яток Києва. При підготовці виставки використано також документи ЦДАВО України та ЦДКФФА України ім. Г. С. Пшеничного.


Детальніше


12 липня 2013На сайті архіву відкрито виставку до 120-річчя від дня народження видатного поета Володимира Маяковського.


Детальніше


8 липня 2013

У читальному залі і на сайті архіву відкрито виставку, присвячену пам’яті відомого козацького літописця і гадяцького полковника Григорія Граб’янки. На виставці презентовано документи з фондів архіву, пов’язані з його життям та службовою діяльністю, а також представлено один зі списків Літопису Граб’янки.
Детальніше27 червня 2013

У рамках заходів щодо відзначення 17-ї річниці з дня Конституції на сайті ЦДІАК України розміщено виставку, присвячену історії одного з найважливіших документів в історії нашої країни – Конституції України.

Детальніше


20 травня 2013

У читальному залі архіву відкрито документальну виставку до 175-річчя з дня народження українського історика права Михайла Флегонтовича Владимирського-Буданова (1838–1916 рр.). На виставці представлено документи, що висвітлюють життєвий шлях та наукову діяльність М. Владимирського-Буданова: послужний список М. Ф. Владимирського-Буданова (1896), документи про навчання у Київській духовній академії, наукове відрядження за кордон (1869), рукописи праць, метричний запис про смерть та ін.


11 квітня 2013

У читальному залі та на сайті ЦДІАК України відкрито документальну виставку, присвячену 390-й річниці від дня народження Романа Ракушки-Романовського (1623–1703), українського військового діяча, автора “Літопису Самовидця”. На виставці представлено документи з фондів ЦДІАК України, що стосуються життя і діяльності як самого Романа Ракушки-Романовського, так і його нащадків – мглинського сотника, а пізніше військового осавула Івана Романовського, а також бунчукового товариша Петра і військового товариша Володимира Ракушок-Романовських.

Детальніше
1 квітня 2013

Центральний державний історичний архів України, м. Київ з глибоким сумом сповіщає: 1 квітня 2013 р. пішла з життя чудова людина, історик-архівіст, археограф, колишній завідувач відділу публікації та використання документів архіву Бутич Марія Іванівна.
Некролог


28 січня 2013На сайті та у читальному залі архіву відкрито документальну виставку, присвячену 150-річчю Польського повстання 1863–1864 рр.
Детальніше
Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

Copyright © 2023 - ЦДІАК України
Всі права застережені