Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]

До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru

30 грудня 2016

Щиро вітаємо з Різдвом Христовим та Новим роком!

З Новим роком, браття милі,
В новім щастю, в новій силі
Радісно вітаю вас
І бажаю, щоб в здоров’ю,
В мирі, з братньою любов’ю,
Відтепер ішов нам час.
Щирій праці Бог поможе!
Дай вам Боже все, що гоже!

(Іван Франко)

Листівка з фамільного фонду Скоропадських


27 грудня 2016

До уваги користувачів !

Читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
29 та 30 грудня 2016 року,
2 та 9 січня 2017 року.


24 грудня 2016

Шановні колеги-архівісти!
Колектив ЦДІАК України щиро вітає всіх професіоналів архівної справи
з Днем працівників архівних установ!
Шануймося й єднаймося, бо ми того варті!
За архівами - майбутнє!

Ми вітаємо - нас вітають
23 грудня 2016

На відзначення Дня працівників архівних установ у читальному залі ЦДІАК України відбулася презентація виставки документів "У стінах Університету св. Володимира зберігається неоціненний скарб - Центральний архів давніх актових книг...".

На підкреслення історичного зв'язку та архівних традицій читальний зал ЦІДАК України віртуально об'єднано з читальним залом Київського центрального архіву давніх актів.Фоторепортаж

Виставка он-лайн22 грудня 2016

До уваги користувачів !

У розділі "Довідковий апарат" розміщено удосконалені описи наступних фондів з колекції архіву (формат pdf)
Оп. 1006 ф. 127, Київська духовна консисторія
Оп. 1 ф. 1071, Прокурор Харківської судової палати
Оп. 2 ф. 1071, Прокурор Харківської судової палати
Оп. 3 ф. 1071, Прокурор Харківської судової палати


21 грудня 2016


На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано документальну виставку до 175-річчя від дня народження Володимира Степановича Іконникова - історика, джерелознавця, бібліографа, археографа.
Детальніше30 листопада 2016

Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у прямому ефірі програми "Громадська приймальня" ТК "Київ" за темою: "Як отримати доступ до архівної інформації? Робота з архівними документами."

30 листопада 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" відбулася тематична зустріч колективу ЦДІАК України з українським істориком, краєзнавцем, генеалогом, кандидатом історичних наук Євгеном Чернецьким. Зустріч була присвячена дослідженню історії родини Паустовських-Вітушинських за літературними творами К. Г. Паустовського та за історичними джерелами. Також було презентовано добріку документів архіву з цієї тематики.Фоторепортаж18 листопада 2016

Відбулася ознайомча екскурсія про історію архіву, склад його документальної бази, основні напрями діяльності для учнів 9-го класу київського Ліцею "Престиж".Фоторепортаж

10 листопада 2016

Оновлено розділ "До біографій видатних особистостей": опубліковані раніше відомості доповнено метричними записами про шлюб Лесі Українки, Анни Ахматової, Оноре де Бальзака, про народження Тараса Шевченка, Миколи Біляшівського, Олександра Вертинського, Сержа Лифаря, Андрія Малишка etc.Детальніше


9 листопада 2016

До Дня української писемності та мови
(з фондів ЦДІАК України)

Григорій Сковорода. Трактат “Ізраїльський Змій”
ЦДІАК України., ф. 2168, оп. 1., спр. 294.

Сковорода Г. С. Ізраїльський Змій / упор. Г. В. Путова – Х.: Харківський приватний музей міської садиби, 2012.- 172 с.: факсиміле.

Трактат “Ізраїльський Змій” Г. С. Сковорода написав протягом 1775-1776 р.р., і присвятив С. І. Тевяшеву. Через чотири роки автор створив новий варіант твору, до якого вніс деякі зміни та доповнення.

"Ізраїльський Змій" є одним з найцікавіших творів останнього періоду життя і творчості Г. С. Сковороди. У трактаті відображена позиція автора щодо ролі Біблії у житті людини, необхідності правильного прочитання і сприйняття Святого Письма для досягнення духовної гармонії та єдності з Богом.

Перший авторський примірник трактату зберігається у відділі рукописів Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Другий авторський примірник, створений у 1780 р., зберігається у ЦДІАК України.

У 2012 р. було здійснено репринтне видання трактату “Ізраїльський Змій” з метаграфуванням тексту за авторським примірником, що зберігається у ЦДІАК України. Це видання є найповнішим друкованим відтворенням трактату з тих, що нині існують у світі. Книгу було відзначено грамотою Форуму видавців у Львові “Найкраща книга Форуму-2012” та грамотою ІІ книжкового фестивалю “Книжковий Арсенал” 2012 р.8 листопада 2016

Відбулася ознайомча екскурсія про історію ЦДІАК України та склад його колекцій для студентів 3 року навчання Національного університету "Києво-Могилянська академія".
28 жовтня 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" у ЦДІАК України відбувся День відкритих дверей для викладачів київських загальноосвітніх закладів. Учасники зустрічі ознайомилися з напрямами роботи архіву, умовами зберігання архівних документів, науковими засадами їх опрацювання, обговорили напрями подальшої співпраці.

Було презентовано найяскравіші документи з фондів архіву та добірку джерел до історії початкової школи в Україні, зокрема, перший підручник з історії України "Синопсис Київський" Інокентія Ґізеля, першу "Граматику слов'янську" Мелетія Смотрицького, перший український словник "Лексіконъ славяноруський" Памво Беринди, першу "Арифметику" Леонтія Магницького, документи церковно-парафіяльних шкіл та гімназій, атестати та свідоцтва про здобуття освіти, зошити та фотографїї учнів, тощо.Фоторепортаж


28 жовтня 2016

До уваги користувачів !

Читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
28 та 31 жовтня 2016 року.


18 жовтня 2016


На офіційному сайті ЦДІАК України розміщено документальну виставку “Дмитро Бортнянський та його час”, присвячену 265-річчю від дня народження композитора.
Детальніше


13 жовтня 2016

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ, м.КИЇВ
ВІТАЄ ЗІ СВЯТАМИ - ДНЕМ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ,
ДНЕМ УКРАЇНСЬКОГО КОЗАЦТВА ТА СВЯТОЇ ПОКРОВИ ПРЕЧИСТОЇ БОГОРОДИЦІ!

Листівка з фамільного фонду Скоропадських


5 жовтня 2016

Головним спеціалістом ЦДІАК України Ю. Орел проведено екскурсію за документами виставки "Ім'я, якого Україні не забути!" для учасників Всеукраїнської науково-практичної конференції "Державна мова в освіті".
Фоторепортаж
29 вересня 2016


У Національному музеї літератури України відкрито виставку «Я хотів стати українським письменником…» з нагоди 150-річчя від дня народження Михайла Грушевського, на якій представлено документи Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.


29 вересня 2016

У Київському міському будинку учителя відбулося урочисте відкриття документальної виставки "Ім'я, якого Україні не забути!", присвяченої 150-річчю від дня народження Михайла Сергійовича Грушевського.

Виставка підготовлена за документами Національного архівного фонду, що зберігаються у державних архівах України.

З вітальними словами до учасників заходу звернулися Голова Державної архівної служби України Т. І. Баранова, директор Інституту історії України НАН України, академік В. А. Смолій, директор Інституту законодавства Верховної Ради України, член-кореспондент НАН України О. Л. Копиленко, директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, професор Г. В. Папакін, завідувач Історико-меморіального музею Михайла Грушевського С. М. Панькова.

Під час відкриття виставки експонувалися оригінали документів Михайла Грушевського з фондів ЦДІАК України та його меморіальні речі, надані Історико-меморіальним музеєм. Особливу атмосферу було створено завдяки музичному супроводу у виконанні камерного оркестру факультету мистецтв Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова. Для учасників заходу та учнів київських шкіл було проведено оглядову екскурсію.

Прес-реліз

Фоторепортаж

Виставка он-лайн


29 вересня 2016

На сайті архіву та у читальному залі відкрито виставку документів архіву “Почерк особистості” до 150-річчя від дня народження М. С. Грушевського.
На виставці представлені листи історика з коментарем експертів з почеркознавства та графології.Детальніше

28 вересня 2016

Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у прямому ефірі програми "Ранок по-київськи" ТК "Київ" за темою: "Особистість М. С. Грушевського в архівних джерелах".Переглянути на YouTube


27 вересня 2016

Працівники архіву взяли участь у Парламентських слуханнях "75-ті роковини трагедії Бабиного Яру: уроки історії та сучасність"..
26 вересня 2016

У Будинку Уряду відбулося відкриття документальної виставки, присвяченої 150-річчю від дня народження М. С. Грушевського "Ім'я, якого Україні не забути!".

В експозиції представлено понад 250 документів з архівосховищ 10-ти державних архівів України. Основою експозиції стали документи родинного фонду Грушевських, що зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Київ.Фоторепортаж


23 вересня 2016

На базі ЦДІАК України проведено навчальний семінар для магістрантів спеціальності “Науки про освіту” Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова
20 вересня 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України започатковано нову рубрику "Архів Cetera", де публікуватимуться окремі цікаві документи, віночки яскравих цитат, різні документальні родзинки з колекції архіву.
На започаткування нової рубрики пропонуємо низку записів з метричних книг про народження, шлюб, смерть відомих історичних осіб.

Ці записи є ілюстраціями життя яскравих особистостей, вносять уточнення до відомих фактів або розкривають невідомі сторінки біографій.
Детальніше

16 вересня 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України започатковано нову рубрику "ЧаПи (часті питання)" - аналог англомовної FAQ, де розміщуватимуться відповіді на найбільш поширені питання, що надходять на адресу архіву.

12 вересня 2016

Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у прямому ефірі програми "Ранок по-київськи" ТК "Київ" за темою: "Як утворилося родове ім'я".Переглянути на YouTube


25 серпня 2016

У Національному музеї літератури України відкрилася виставка "Іван Франко: ідея державності", присвячена 160-річчю від дня народження Івана Франка, на якій представлено документи Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

23 серпня 2016

До 25-ї річниці незалежності України у приміщенні виставкової зали “Хлібня” Національного заповідника “Софія Київська” відкрито виставку “Держава творилась віками. Держава будується нині”, на якій представлено документи часів Гетьманської України, що зберігаються в Центральному державному історичному архіві України, м. Київ.
22 липня 2016На сайті архіву представлено документальну виставку “Шість відозв Наполеона”, присвячену 220-й річниці Першого італійського походу Наполеона Бонапарта.
Детальніше
6 липня 2016

Відбулося підписання Угоди про співпрацю між кафедрою архівознавства та спеціальних галузей історичної науки Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Центральним державним історичним архівом України, м. Київ.4-5 липня 2016

На базі ЦДІАК України проходить архівно-музейна практика студентів II курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фоторепортаж
4 липня 2016

На базі ЦДІАК України проведено навчальний семінар для студентів магістерської програми "Історія" факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Фоторепортаж
2 липня 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України розміщено виставку архівних документів до 370-річчя з дня народження українського гетьмана Івана Скоропадського.Детальніше
1 липня 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано виставку архівних документів, присвячену 135-річчю з дня народження українського громадського, політичного і державного діяча В. К. Прокоповича.Детальніше

29 червня 2016

Відбувся ефір програми "Секретний фронт" каналу ICTV, у якій використано документи Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

Переглянути24 червня 2016

Центральний державний історичний архів України, м. Київ презентував документи до 20-річниці Конституції України на виставці "Конституційний вимір українського державотворення", що відкрилася у приміщенні Будинку Митрополита Національного заповідника "Софія Київська".Фоторепортаж
23 червня 2016

На відзначення Дня державного службовця ЦДІАК України презентує документи з фондів архіву про впровадження посади архіваріуса Генеральної військової канцелярії і визначення основних напрямів діяльності архіваріуса і державного архіву.

Детальніше


22 червня 2016

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар для начальників архівних відділів райдержадміністрацій та міських рад Київської області.

У ході семінару архівісти Київської області ознайомилися з організаційними засадами діяльності ЦДІАК, особливостями роботи структурних підрозділів, забезпеченням збереженості документів, використанням їхньої інформації, веденням облікової документації архіву.

Особливу зацікавленість викликала експозиція найяскравіших документів з фондів архіву.

Фоторепортаж
10 червня 2016

На відзначення Міжнародного дня архівів працівники ЦДІАК України разом з колегами ЦДАГО України взяли участь у тематичному семінарі "Архіви, гармонія та дружелюбність" на базі Державного архіву Київської області.

Фоторепортаж

Переглянути на веб-сайті МРА

Переглянути на YouTube

9 червня 2016

З нагоди Міжнародного дня архівів директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у прямому ефірі програми "Громадська приймальня" ТК "Київ" за темою: "Як отримати доступ до архівної інформації? Робота з архівними документами".

Переглянути на YouTube
Частина 1
Частина 2
Частина 3
9 червня 2016

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ, м. КИЇВ
ЩИРО ВІТАЄ КОЛЕГ - АРХІВІСТІВ
З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ АРХІВІВ!
ЄДНАЙМОСЯ ЗАРАДИ ЗБЕРЕЖЕННЯ АРХІВНОЇ СПАДЩИНИ -
ДОКУМЕНТАЛЬНОЇ ПАМ'ЯТІ СВІТУ!

CENTRAL STATE HISTORICAL ARCHIVES OF UKRAINE, city of KYIV
SINCERELY CONGRATULATE COLLEAGUES - ARCHIVISTS
ON THE INTERNATIONAL ARCHIVES DAY!
GET TOGETHER TO PRESERVE ARCHIVAL HERRITAGE -
DOCUMENTARY MEMORY OF THE WORLD!

ARCHIVES CENTRALE HISTORIQUE D’ÉTAT D’UKRAINE, ville de KYIV
CONGRATULE SINCÈREMENT LES COLLÈGUES - ARCHIVISTES
POUR LA JOURNÉE INTERNATIONALE DES ARCHIVES!
UNNISONS-NOUS POUR PRÉSERVATION DU PATRIMOINE ARCHIVISTIQUE -
MÉMOIRE DOCUMENTAIRE DU MONDE!3 червня 2016

До уваги користувачів !

У розділі "Довідковий апарат" розміщено удосконалені описи наступних фондів з колекції архіву (формат pdf)
Оп. 1 ф. 1325, Штаб 1-го кавалерійського округу Українського військового поселення (1817–1857), сл. Сватова Лучка Куп’янського повіту Слобідсько-Української, з 1835 р. – Харківської губернії
Оп. 2 ф. 1325, Штаб 1-го кавалерійського округу Українського військового поселення (1817–1857), сл. Сватова Лучка Куп’янського повіту Слобідсько-Української, з 1835 р. – Харківської губернії
Оп. 1 ф. 1351, Штаб поселеної кірасирської дивізії чергування перших чотирьох округів Українського військового поселення (1817–1857), м. Чугуїв Зміївського повіту Слобідсько-Української, з 1835 р. Харківської губернії
Оп. 2 ф. 1351, Штаб поселеної кірасирської дивізії чергування перших чотирьох округів Українського військового поселення (1817–1857), м. Чугуїв Зміївського повіту Слобідсько-Української, з 1835 р. Харківської губернії
Оп. 3 ф. 1351, Штаб поселеної кірасирської дивізії чергування перших чотирьох округів Українського військового поселення (1817–1857), м. Чугуїв Зміївського повіту Слобідсько-Української, з 1835 р. Харківської губернії
Оп. 1 ф. 1928, Краснокутський повітовий стряпчий, м. Краснокутськ Харківського намістництва


2 червня 2016

До 180-ліття з дня народження літературознавця Миколи Ілліча Стороженка на офіційному сайті архіву розміщено документальну виставку, присвячену вченому – класику шекспірознавства, одному з перших біографів та дослідників життя й творчості Т. Г. Шевченка.Детальніше31 травня 2016

На базі ЦДІАК України у рамках Чотирнадцятої Міжнародної наукової конференції "Церква - наука - суспільство: питання взаємодії" проведено Круглий стіл "Писемні джерела з історії християнської церкви: виявлення, дослідження, збереження".

У засіданні взяли участь наукові співробітники інститутів НАН України, Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, ЦДІАК України.

Фоторепортаж25-26 травня 2016

Начальник відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Ганна Путова та завідувач сектору цього ж відділу Олексій Кузьмук виступили з доповідями на Чотирнадцятій Міжнародній науковій конференції "Церква - наука - суспільство: питання взаємодії", яка триває у Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику.

Фоторепортаж


25 травня 2016

Команда ЦДІАК України "Велетень та крихітки" взяла участь у квесті "Шляхами митців", присвяченому 50-річчю від дня заснування ЦДАМЛМ України.

Також було висаджено Дерево ЦДІАК України в алеї дерев на території "Літературно-мистецьких Плютів".

Фоторепортаж

23 травня 2016

На базі ЦДІАК України відбулося практичне заняття для студентів 2-го курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фоторепортаж
20 травня 2016


На відзначення Дня Європи в Україні ЦДІАК України презентує карти України з атласів країн Європи XVIII століття

Детальніше18 травня 2016ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ, м. КИЇВ
ЩИРО ВІТАЄ КОЛЕГ - ПРАЦІВНИКІВ МУЗЕЙНИХ УСТАНОВ УКРАЇНИ
З МІЖНАРОДНИМ ДНЕМ МУЗЕЇВ!
НЕХАЙ СВЯТИЙ ЮРІЙ - ПОКРОВИТЕЛЬ УКРАЇНИ - ЗАВЖДИ ОПІКУЄТЬСЯ МУЗЕЙНОЮ СПРАВОЮ ТА МУЗЕЙНИКАМИ,
ДОПОМОГАЄ ПОДОЛАТИ ТРУДНОЩІ І ДОСЯГТИ ПРОЦВІТАННЯ!13-15 травня 2016

Начальник відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Ганна Путова взяла участь у міжнародній науковій конференції “Булгаков. Идентификация. Место. Время”, організованій меморіальним музеєм М. Булгакова та присвяченій 125-річчю від дня народження письменника.

Було представлено доповідь “Документи з історії родини Булгакових у Центральному державному історичному архіві України, м. Київ та Державному архіві м. Києва: огляд фондів”.

Фоторепортаж
29 квітня 2016

ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ, м. КИЇВ
ВІТАЄ ВСІХ
ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОДНЯ!
28 квітня 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" та до Дня заснування архіву у ЦДІАК України відбувся День відкритих дверей для працівників київських музеїв. Учасники зустрічі ознайомилися з напрямами роботи архіву, умовами зберігання архівних документів, науковими засадами їх опрацювання.

Було презентовано найяскравіші документи з фондів архіву та добірки джерел, дотичних тематиці запрошених до зустрічі музеїв. Під час зустрічі також обговорювалися проекти подальшої співпраці.

Фоторепортаж22 квітня 2016

Працівники ЦДІАК України взяли участь у Всеукраїнській акції "За чисте довкілля".
Було упорядковано територію, закріплену за архівом у межах комплексу споруд центральних державних архівних установ України.

Фоторепортаж20 квітня 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано виставку архівних документів “Зодчі Беретті та їхнє надбання”, присвячену 235-річчю від дня народження В. І. Беретті та 200-річчю від дня народження О. В. Беретті – видатних архітекторів-будівничих Києва.

Детальніше15 квітня 2016

15 квітня виповнюється 130 років від дня народження видатного поета Срібного віку Миколи Гумільова.
Їхній шлюб з Анною Ахматовою відбувся у церкві Св. Миколая у тодішньому лівобережному передмісті Києва Микільській Слобідці.
Метричний запис про вінчання Миколи Гумільова та Анни Горенко зберігається у ЦДІАК України.

Детальніше23 березня 2016

ЦДІАК України відвідав з візитом Надзвичайний та Повноважний посол Держави Ізраїль в Україні пан Еліав Бєлоцерковські. Посла супроводжували дипломатичні працівники, діячі культури, науки, релігії.
Гостям було презентовано експозицію найцікавіших документів архіву та добірку документів до історії євреїв в Україні.

Фоторепортаж16 березня 2016

Відбувся візит делегації архівістів Литви до ЦДІАК України. Співробітники Державного нового архіву Литви та Каунасського повітового архіву ознайомилися з історією ЦДІАК, умовами зберігання документів, складом документальної колекції архіву, роботою читального залу. Було обговорено питання подальшої співпраці.

Фоторепортаж12 березня 2016

Працівники ЦДІАК України спільно з працівниками Державного архіву Київської області взяли участь у семінарі-практикумі "Документи Національного архівного фонду України: особливості зберігання та використання інформації", організованому ЦДАГО України. Архівісти обмінялися досвідом роботи та обговорили практичні питання із забезпечення збереженості, обліку та використання документів НАФ. Велику зацікавленість фахівців викликала експозиція найцікавіших документів з фондів ЦДАГО України, організація та умови зберігання документів в архівосховищах.

Фоторепортаж11 березня 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано виставку архівних документів "Київське Відродження" – до 170-річчя від дня народження Адріана Вікторовича Прахова та 160-річчя від дня народження Михаїла Олександровича Врубеля.

Детальніше4 березня 2016

ВІТАЄМО ЖІНОК-АРХІВІСТІВ ЗІ СВЯТОМ ВЕСНИ!

На підкреслення значущості ролі жінки у суспільстві презентуємо підбірку жіночих автографів з документів архіву, розміщену у рубриці "Архів Blitz"

Детальніше25 лютого 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано виставку архівних документів до 145-річчя від дня народження Лесі Українки.

Детальніше


18 лютого 2016

Розділ Довідковий апарат доповнено он-лайновими версіями опублікованих описів та покажчиків архіву.


16 лютого 2016

У ході екскурсії до ЦДКФФА України відбулося знайомство слухачів Гуманітарного інституту Національного університету оборони України ім. І. Черняховського з ЦДІАК України.

Фоторепортаж
12 лютого 2016

Для користувачів читального залу ЦДІАК України було презентовано он-лайнову версію покажчика "Зведений каталог метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів".

Фоторепортаж

Переглянути на YouTube
12 лютого 2016

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

На офіційному сайті архіву у розділі Довідковий апарат опубліковано он-лайнову версію покажчика документів ЦДІАК України "Зведений каталог метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів".

Звертаємо увагу на необхідність ознайомитися з розділом "Введення до користування".


9 лютого 2016

У Київському міському будинку учителя відбулася презентація збірника документів і матеріалів "Українська ідентичність і мовне питання в Російській імперії: спроба державного регулювання", підготовленого Інститутом історії України НАН України та ЦДІАК України.

Фоторепортаж3,5,9 лютого 2016

На базі ЦДІАК України відбулися практичні заняття для студентів 1 курсу факультету державного управління і права Київського національного університету культури і мистецтв

Фоторепортаж

8 лютого 2016

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

На офіційному сайті архіву у розділі Довідковий апарат опубліковано он-лайнову версію покажчика документів ЦДІАК України "Зведений каталог метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів релігійних громад м. Києва".

Звертаємо увагу на необхідність ознайомитися з розділом "Введення до користування".


8 лютого 2016

На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано виставку архівних документів до 400-річчя заснування друкарні Києво-Печерської лаври.

Детальніше

2 лютого 2016

У рамках співпраці ЦДІАК України з Києво-Печерським національним історико-культурним заповідником відбувся майстер-клас художника-реставратора вищої категорії Володимира Назара з реставрації рідкісних паперових кустодій, що містяться у документах архіву.

Фоторепортаж


1 лютого 2016

Директор архіву Ольга Музичук нагороджена орденом Спілки вірмен України "Святих мучеників - жертв Геноциду вірмен" за внесок в організацію заходів, присвячених 100 роковинам Геноциду вірмен.

29 січня 2016

Відбулося розширене засідання колегії Центрального державного історичного архіву України, м. Київ з підбиття підсумків роботи архіву у 2015 році та визначення завдань на 2016 рік

27 січня 2016

В ефірі випуску Факти телеканалу ICTV вийшов репортаж "Як дізнатися родовід" з інтерв'ю директора ЦДІАК України Ольги Музичук.

Переглянути
21 січня 2016

У рамках відзначення Дня Соборності України на сайті ЦДІАК України розміщено документальну виставку “Діячі Української революції 1917–1921 рр. в автографах”.

Детальніше6 січня 2016

У рамках Ініціативи "Архів Alive" відбулась тематична зустріч працівників ЦДІАК України, ЦДАГО України та Державного архіву Київської області. Під час зустрічі архівісти обговорили проблемні питання збереженості архівних документів, їх обліку, реставрації, використання, роботи читальних залів тощо.

Велику зацікавленість гостей архіву викликала експозиція найцікавіших документів з колекції ЦДІАК, виставка новорічних та різдвяних привітань з архівних документів, розповідь про історію заснування архіву.

Фоторепортаж
1 січня 2016

ДО УВАГИ КОРИСТУВАЧІВ!

Інформуємо, що на виконання наказу Укрдержархіву від 23.12.2015 № 187 «Про створення відомчої електронної пошти Державної архівної служби України»
адресу поштової скриньки ЦДІАК України з 1 січня 2016 року змінено на
[email protected]

Просимо надсилати ваші звернення на вказану адресу, оскільки адреса [email protected]
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ!


Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Звернення громадян         Контакти

Copyright © 2024 - ЦДІАК України
Всі права застережені