Центральний державний історичний архів України, м. Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]

До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru

Новини архіву Архів новин Архів у ЗМІ


 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010 29 грудня 2018

Щиро вітаємо з Різдвом Христовим та Новим роком!

Листівка з фамільного фонду Скоропадських


28 грудня 2018

У рубриці Архів Cetera оновлено розділ "До біографій видатних особистостей": опубліковані раніше відомості доповнено метричними записами про факти до біографій Артемія Веделя, Григорія Косинки, Миколи Грінченка, Петра Гулака-Артемовського, Федора Вовка, Володимира Горовиця, Василя Липківського, Олександра Кошиця, Івана Їжакевича, Вікентія Хвойки та інших.Детальніше

24 грудня 2018

Шановні колеги, друзі, архівісти й поціновувачі нашої професії!
У рік 20-річчя нашого професійного свята - Дня працівників архівних установ України,
25-річчя першого на пострадянському просторі професійного архівного закону -
Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи",
у добу реформ і змін побажаємо всім нам наснаги й професіоналізму, терпіння й оптимізму
і згадаємо слова Наполеона Бонапарта!


22 грудня 2018

З нагоди 20-ї річниці професійного свята - Дня працівників архівних установ України - відбувся візит колективу ЦДІАК України до Будинку Уряду України.

Архівісти поглибили знання з історії урядів нашої держави, ознайомилися з процесом організації засідань Уряду, впровадження електронного документообігу в діяльність Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Фоторепортаж

21 грудня 2018


На відзначення Дня працівників архівних установ України презентуємо документи з фондів ЦДІАК України з історії використання інформації документів в архівах Гетьманщини.

Детальніше


14 грудня 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у дипломатичному прийомі мера Києва Віталія Кличка з нагоди Нового року та Різдва Христового.
13 грудня 2018

Відбувся навчально-практичний семінар для студентів третього курсу спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.

Фоторепортаж7 грудня 2018

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 150-річчя від дня народження Богдана Олександровича Кістяківського (1868-1920), українського громадського діяча, правознавця, філософа та соціолога.

Детальніше


6 грудня 2018

У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулося відкриття спільної з ЦДІАК України виставки "Києво-Печерська лавра в планах і кресленнях XVII - початку XX ст.", на якій, зокрема, представлено копії документів з фондів ЦДІАК України: ф. 128, Києво-Печерська лавра, та ф. 1434, Київська інженерна команда.

У відкритті виставки взяли участь директор архіву Ольга Музичук, начальник відділу забезпечення збереженості документів Тетяна Соломко, начальник відділу давніх актів Ольга Вовк, завідувач сектору довідкового апарату Олексій Кузьмук.

Фоторепортаж29 листопада 2018

На базі ЦДІАК України відбувся навчально-практичний семінар для студентів першого курсу історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Фоторепортаж23 листопада 2018

З нагоди вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні презентуємо невелику добірку документів з особового фонду Скоропадських. До презентації включено статті про голод в Україні з періодичних видань країн Європи та Північної Америки, друковані видання, звернення Комітету допомоги голодуючим в Україні, очолюваному гетьманівною Єлизаветою Скоропадською.

Детальніше19 листопада 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у прес-конференції «Сенсаційна знахідка в архіві «Такой образчик хлеба я оставил моим детям для назидания…», що проходила у читальному залі ЦДАГО України з приводу виявлення серед архівних документів унікальної знахідки – хліба часів Голодомору 1932-1933 років. Шматочки хліба, виготовлені «з невідомої сировини», збереглися в архівній кримінальній справі людини, яка пережила Голодомор 1932-1933 років.

Фоторепортаж

16 листопада 2018

У рік 100-ліття від закінчення Першої Світової війни на вшанування пам’яті її учасників презентуємо невеличку добірку документів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, що ілюструють бойові дії, участь медиків у війні, шпитальні будні.

Детальніше13 листопада 2018

У рамках тижня наукових знань та з метою виховання патріотизму й поваги до минулого відбулася ознайомча екскурсія про історію архіву, склад його документальної бази для учнів 7-их класів середньої загальноосвітньої школи № 286 м. Києва.


9 листопада 2018

Відбулася ознайомча екскурсія про історію архіву, склад його документальної бази, основні напрями діяльності для студентів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» факультету менеджменту освіти та науки Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова.


6 листопада 2018

На базі ЦДІАК України відбулося практичне заняття зі спеціальних історичних дисциплін для студентів 3-го року навчання кафедри історії факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Під час заняття студенти ознайомилися зі складом та змістом документальної колекції архіву. Також їм було презентовано документи, за якими здійснюються дослідження з геральдики, палеографії, археографії, сфрагістики, філігранології, генеалогії, боністики, історичної картографії, джерелознавства тощо.


2 листопада 2018

У рамках святкування 1030-річчя хрещення Русі на офіційному веб-сайті ЦДІАК України представлено виставку документів з фондів архіву, які стосуються життя і діяльності видатного українського церковного діяча, богослова, духовного письменника архієпископа Чернігівського і Новгород-Сіверського Іоана (Максимовича), митрополита Тобольського і Сибірського.

Детальніше

31 жовтня 2018

Відбулася ознайомча екскурсія про історію архіву, склад його документальної бази, основні напрями діяльності для студентів 1 курсу магістратури факультету менеджменту освіти та науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.


26 жовтня 2018

Завідувач сектору відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Олексій Кузьмук виступив з доповіддю «Приписні монастирі Києво-Печерської лаври: джерела та проблеми дослідження» на науковій конференції «В орбіті християнської культури. До 1030-річчя хрещення Русі».


Переглянути на YouTube


18 жовтня 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у роботі конференції "Музейна стратегія і нові можливості літературних музеїв", організованої на базі Національного музею літератури України. У виступі було висвітленно питання організації обліку архівних документів у музеях України, включення їх до складу Національного архівного фонду.12 жовтня 2018

У рамках ініціативи "Архів Alive" та до відзначення Дня захисника України відбулася традиційна зустріч колективу ЦДІАК України з учасниками АТО, волонтерами, працівниками Товариства Червоного Хреста України.

У ході зустрічі гості ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності. Окрасою заходу стала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України: найдавніших документів з колекції архіву, універсалів українських гетьманів, документів Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, автографів відомих діячів історії та культури Європи й України, картографічних матеріалів, а також тематичної добірки документів з воєнної історії від козацької доби до часів визвольних змагань УПА.

Фоторепортаж


11 жовтня 2018

Відбулася ознайомча екскурсія про історію архіву, склад його документальної бази, основні напрями діяльності для студентів 3-го та 4-го курсів спеціальності «Інформаційна, бібліотечна та архівна справа» Державного університету телекомунікацій.

До участі в екскурсії також було запрошено архівістів Каунаського регіонального державного архіву (Литва), які перебували з візитом у ЦДІАК України.


5 жовтня 2018

До уваги користувачів !

У зв'язку з проведенням тематичного заходу та державним святом
читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
12 та 15 жовтня 2018 року


25 вересня 2018

Під егідою Спілки архівістів України за підтримки Державної архівної служби України, кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, центральних державних архівів та державних архівів областей відбувся Другий щорічний круглий стіл «Українські архіви: виклики та реалії».

Від ЦДІАК України участь у заході взяли заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова, начальник відділу використання інформації документів Вікторія Москалець, начальник відділу організації доступу користувачів Олена Баранова.

З доповіддю на тему "Проблеми збереженості документів давнього періоду історії України" виступила директор архіву Ольга Музичук.

Фоторепортаж19-23 вересня 2018


На 25-му ювілейному Форумі видавців у Львові представлено видання "Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка. Корпус документів (1847-1859). Метаграфовані тексти" (Київ, 2018), підготовлене Інститутом історії України, Інститутом літератури України, Центральним державним історичним архівом України, м. Київ, Національним музеєм Тараса Шевченка.

Гран-прі ювілейного форуму отримало видання "Наш Герб. Українські символи від княжих часів до сьогодення", автори Андрій Гречило, Богдан Завітій, видавництво "Родовід", до якої увійшли, зокрема, копії документів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.
17 вересня 2018

Завідувач сектору відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Олексій Кузьмук взяв участь у програмі “Інтермаріум” на каналі ICTV, присвяченій спільній історії України, Білорусі, Польщі і Литви у державі Річ Посполита.

Переглянути на YouTube11 вересня 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук виступила з вітальним словом на урочистостях з нагоди 80-річчя заснування Національного науково-дослідного реставраційного центру України.
3 вересня 2018

Завідувач сектору відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Олексій Кузьмук виступив в ефірі програми “Імператив” на Українському радіо з розповіддю про історію Києво-Межигірського чоловічого монастиря – духовного центру українського козацтва.

У програмі також взяли участь краєзнавець Геннадій Ніколаєнко та провідний науковий співробітник Вишгородського історико-культурного заповідника Вадим Перегуда.

Детальніше

10 серпня 2018

До уваги користувачів !

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у розділі "Довідковий апарат", доповнено анотаціями на описи фондів жандармських і поліцейських управлінь та охоронних відділень:

91, 178, 268, 274, 275, 276, 278, 279, 280, 281, 282, 283, 284, 285, 286, 287, 289, 290, 291, 301, 304, 306, 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 320, 321, 322, 323, 324, 325, 326, 327, 328, 330, 331, 332, 333, 334, 336, 339, 340, 341, 342, 343, 344, 349, 350, 351, 352, 353, 354, 355, 359, 365, 385, 386, 705, 735, 816, 905, 1083, 1084, 1099, 1152, 1153, 1211, 1250, 1252, 1258, 1259, 1262, 1270, 1335, 1339, 1417, 1427, 1439, 1534, 1554, 1597, 1598, 1599, 1600, 1601, 1677.30 липня 2018

У приміщенні ЦДІАК України експонується документальна виставка "Духовні святині Києва", присвячена 1030-річчю хрещення Київської Русі.

27 липня 2018

До святкування 1030-річчя хрещення Київської Русі-України презентуємо добірку документів архіву, які ілюструють події святкування киянами 900-річчя Хрещення Русі.

Детальніше
20 липня 2018

На офіційному сайті ЦДІАК України опубліковано виставку документів з фондів архіву до 250-річчя Коліївщини – повстання на Правобережній Україні.

Детальніше
9 липня 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь в ефірі радіопередачі "Анатомія життя" на Радіо Хаят на тему "Майбутнє має коріння в минулому".

Детальніше4 липня 2018

На базі ЦДІАК України проведено навчальний семінар для студентів магістерської програми "Історія" факультету гуманітарних наук Національного університету "Києво-Могилянська академія".


3 липня 2018

У Центральному державному історичному архіві України, м. Київ розпочалася архівно-музейна практика студентів Київського національного університету імені Тараса Шевченка ІІ року навчання ОР «Бакалавр» напряму підготовки «Історія та археологія». Студенти на оглядовій екскурсії ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними напрямками діяльності.


28 червня 2018

Провідний науковий співробітник ЦДІАК України Олександр Пономарьов взяв участь у науково-практичній конференції "Білоруські архіви на межі тисячоліть: здобутки і втрати" до 80-річчя Національного історичного архіву Білорусі.

Було презентовано доповідь на тему "Білорусь у роки Національно-визвольної війни 1648-1654 рр.", підготовлену за документами ЦДІАК України.


27 червня 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у відкритті виставки відреставрованих музейних предметів "Погляд крізь віки. Дослідження та реставрація" з нагоди 80-річчя Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

25 червня 2018

У читальному залі та на офіційному веб-сайті ЦДІАК України розміщено документальну виставку до Дня Конституції України: “Світлій, невмирущій пам’яті тих, що полягли за Батьківщину, – та живим, не втратившим віру…”

Детальніше23 червня 2018

У Комітеті з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України відбувся захід із профілактичної роботи для працівників ЦДІАК України з питань запобігання корупції, спрямований на посилення особистої відповідальності кожного за належне виконання службових обов’язків.

Працівники ЦДІАК України також ознайомилися з історією парламентаризму в Україні, засадами діяльності Верховної Ради VIII скликання.

Фоторепортаж

22 червня 2018

Начальник відділу давніх актів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Ольга Вовк взяла участь у засіданні Всеукраїнського наукового круглого столу на тему "Іван Мазепа та його епоха".18 червня 2018

До уваги користувачів !

Читальний зал ЦДІАК України не працюватиме:
23 червня - санітарний день,
28 червня - 1 липня - загальнодержавні вихідні дні.


8 червня 2018


Вітаємо колег з Міжнародним Днем Архівів!31 травня 2018

На базі ЦДІАК України у рамках Шістнадцятої Міжнародної наукової конференції "Церква - наука - суспільство: питання взаємодії" проведено засідання секції "Писемні джерела з історії християнської церкви: виявлення, дослідження, збереження, публікація".

Під час роботи секції було заслухано та обговорено доповіді науковців, результати та перспективи реалізації спільних з архівом виставкових проектів.

Фоторепортаж

30 травня 2018

Працівники ЦДІАК України пройшли навчання щодо поведінки та дій у разі виникнення надзвичайної ситуації. Під керівництвом фахівців Товариства Червоного Хреста в Україні було відпрацьовано теоретичні засади та практичні навички з надання першої медичної допомоги, транспортування, евакуації персоналу та культурних цінностей, а також дій в умовах пожежі, землетрусу, стресу й паніки. Також представники Товариства ознайомилися з документами з колекції архіву, зокрема до історії Товариства Червоного Хреста в Україні.

Фоторепортаж


22 травня 2018

Представники колективу ЦДІАК України взяли участь у щорічному літературно-мистецькому святі “Весна в Плютах”, присвяченому 100-річчю створення системи архівних установ України.

Фоторепортаж21 травня 2018

До уваги користувачів !

30 травня читальний зал архіву не працюватиме у зв'язку з проведенням тематичного заняття.
31 травня - санітарний день.


18 травня 2018

Начальник відділу давніх актів ЦДІАК України Ольга Вовк взяла участь у відкритті виставки Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника "Милостивий патрон Святої обителі", присвяченої гетьману України Івану Мазепі та його вкладу у розвиток київських монастирів, на якій, зокрема, презентовано документи з фондів ЦДІАК України.17 травня 2018

ВІТАЄМО З ДНЕМ ВИШИВАНКИ!


Портрет Є. П. Скоропадської (сестри П. П. Скоропадського)
з фамільного фонду Скоропадських

Ой на горі нивка,
Кругом материнка.
Там дівчина жито-жито жала
Сама чорнобривка.

Жала ж вона жала,
Сіла спочивати.
Їхав козак з України,
Мусив шапку зняти.

Мусив шапку зняти,
Добрий день сказати.
Помогай Біг, дівча, дівча моє
Теє жито жати!

Дівчинонька встала,
Йому одказала,
Вона ж йому одказала,
Серденьком назвала.

А вже ж тая слава
По всім світі стала,
Що дівчина козаченька
Серденьком назвала.

А вже тая слава
По всім Городочку,
Що дівчина козакові
Вишила сорочку.

Шила вона шила
Чорними нитками,
Щоби його упізнати
Поміж козаками.

Шила-вишивала
Жовто-синім шовком,
Щоби його упізнати
Поміж цілим полком.

Ой на горі нивка,
Кругом материнка.
Там дівчина жито-жито жала
Сама чорнобривка.


Українська народна пісня

Прослухати запис


27 квітня 2018

У рамках ініціативи "Архів Alive" та до Дня заснування архіву у ЦДІАК України відбулася тематична зустріч з працівниками державних бібліотек України, у складі колекцій яких зберігаються рідкісні рукописні та друковані видання. Учасники зустрічі ознайомилися з напрямами роботи архіву, умовами зберігання архівних документів, науковими засадами їх опрацювання.

Було презентовано найяскравіші документи з фондів архіву та добірки джерел, дотичних тематиці запрошених до зустрічі бібліотек. Під час зустрічі обговорювалися також питання атрибутації та реставрації стародруків, проекти можливої співпраці.Фоторепортаж


23 квітня 2018

До уваги користувачів !

У розділі "Довідковий апарат" розміщено описи наступних фондів з колекції архіву (формат pdf)

Ф. 236, Любомирські
   Опис 1
   Опис 2
Ф. 249, Ґіжицькі
   Опис 1
Ф. 486, Київська палата цивільного суду, м. Київ
   Опис 1
      Том 1, Том 2, Том 3, Том 4, Том 5, Том 6, Том 7, Том 8, Том 9
   Опис 3
      Том 1, Том 2
   Опис 4
   Опис 5
   Опис 7
   Опис 8
   Опис 9
Ф. 581, Києво-Межигірська фаянсова фабрика, с. Нові Петрівці Київського повіту і губернії
   Опис 1
      Том 1, Том 2
   Опис 2
Ф. 739, Колекція стародруків
   Опис 1
Ф. 763, Канцелярія малоросійського генерал-губернатора П. О. Румянцева-Задунайського, м. Глухів, м-ко Козелець, м. Київ
   Опис 1


19 квітня 2018

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар "Облік і зберігання музеями архівних документів, що належать до Національного архівного фонду" для головних зберігачів та завідувачів відділів фондової роботи музеїв України, що зберігають документи профілю архіву.

Під час семінару було обговорено актуальні питання збереженості документів, оцифрування найдавніших історичних джерел, віднесення документів, що зберігаються в музеях, до складу Національного архівного фонду, проведення екпертизи цінності фондово-закупівельними комісіями музеїв, можливі напрями співпраці з архівом.Фоторепортаж


18 квітня 2018

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук виступила на парламентських слуханнях на тему "Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в Україні", що відбулися у Верховній Раді України.


17 квітня 2018

Заступник директора-головний зберігач фондів ЦДІАК України Олена Полозова взяла участь в урочистостях з нагоди 100-річчя від дня утворення Товариства Червоного Хреста України.
13 квітня 2018

До уваги користувачів !

У зв'язку з проведенням тематичного заходу 19 квітня 2018 року читальний зал архіву працюватиме до 13-00.


11 квітня 2018

До уваги користувачів !

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у розділі "Довідковий апарат", доповнено анотаціями на описи наступних фондів:

710, 711, 712, 725, 883, 943, 1082, 1118, 1120, 1136, 1151, 1223, 1265, 1396, 1711, 1973, 1974, 2017, 2162.

6 квітня 2018ВІТАЄМО ЗІ СВЯТОМ ВЕЛИКОДНЯ!

Презентуємо документальну добірку
"...привітати друга цілованієм святим: Христос воскресе!"
3 квітня 2018

На базі ЦДІАК України проведено семінар з практичної генеалогії "Родовід – дерево життя" для слухачів Університету третього віку.2 квітня 2018

До уваги користувачів !

Розділ "Довідковий апарат" доповнено електронними версіями покажчиків (формат pdf):

Ф.256, Замойські


27 березня 2018


До Всесвітнього дня театру презентуємо добірку афіш спектаклів з фондів Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

Детальніше


26 березня 2018

В рамках святкування 1030-річчя хрещення Русі на офіційному сайті ЦДІАК України представлено виставку документів з фондів архіву, які стосуються життя і діяльності останнього ставропігіального архімандрита Києво-Печерської лаври Зосими (Валкевича).

Детальніше


23 березня 2018

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 145-річчя від дня народження Миколи Івановича Міхновського (1873–1924), українського політичного і громадського діяча

Детальніше


7 березня 2018

Вітаємо колежанок зі Святом Весни!


Листівка з фамільного фонду Скоропадських

"А жінка буває на осінь так схожа:
То тиха й привітна, а то й непогожа.
То скропить сльозою, то сонцем засвітить.
То прагне зими, то вертається в літо.
А жінка, як осінь, плодами багата
На ніжність, добро, материнство і святість.
Як вересень тихий, зігріє душею,
Не страшно морозу чекати із нею.
А жінка буває тривожна, як осінь.
То дихає вітром, то ласки попросить,
То болю завдасть, а то вигоїть рани,
Листочком у світ полетить за коханим.
А осінь в природі - це завжди, як диво,
Так само і жінка: буває вродлива.
Буває примхлива, буває зрадлива...
Нехай тільки кожна з них буде щаслива.
Промінь сонця запалить ранкову росу, -
І заграє вона, забринить веселково.
Скільки мовлено вже про одвічну красу,
Тільки я про жіночу скажу своє слово.
Ніжний погляд і довга русява коса
Та смаглявого личка привабна родзинка...
І, хоч кажуть, що світ порятує краса.
Та врятує його тільки жінка. "

Ліна Костенко


3 березня 2018

Працівники ЦДІАК України пройшли підвищення кваліфікації з питань пожежної безпеки на базі навчального центру ГУ ДСНС у м. Києві.
Детальніше

27 лютого 2018

До уваги користувачів !

У зв'язку з проведенням тематичного заходу читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ:
3 березня 2018 року.


26 лютого 2018

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 245-річчя від дня народження Василя Назаровича Каразіна (1773-1842), українського вченого, винахідника, громадського діяча.

Детальніше


23 лютого 2018

Відбулася робоча зустріч керівних працівників ЦДІАК України з працівниками відділу державної реєстрації актів цивільного стану Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Було обговорено спільні заходи з покращення виконання запитів громадян за метричними книгами культових установ м. Києва.
31 січня 2018

Відбулося розширене засідання колегії Центрального державного історичного архіву України, м. Київ "Про підсумки роботи ЦДІАК України у 2017 році та завдання на 2018 рік".

Участь в обговоренні актуальних питань розвитку архівної справи взяли І.К. Патриляк, д.і.н., декан історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка; В.С. Шандра, д.і.н., професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України; Г.В. Папакін, д.і.н., директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; І.С. Ворончук, д.і.н., доцент, зав. відділом історичних пам’яток Науково-дослідного інституту українознавства; К.К. Крайній, к.і.н., начальник науково-дослідного відділу історії та археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника; С.О. Стрєльнікова, Генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України.

Детальніше29 січня 2018


До 100-річчя бою під Крутами презентуємо статтю В. Вакуловського "Про бій під Крутами", надруковану 1971 року на шпальтах газети "Батьківщина (Batkivschyna)" (Торонто, Канада), що зберігається у фонді 1219, Скоропадські.

Детальніше

26 січня 2018

На відзначення сторіччя бою під Крутами Центральний державний історичний архів України, м. Київ анонсує книгу істориків Є. Чернецького та О. Гурковської “Герої, вороги, жертви Першої більшовицько-української війни 1917-1918 рр. на цвинтарях Києва”.

Дослідження здійснено на базі значного масиву метричних книг київських храмів, які зберігаються у ЦДІАК України: православних і старообрядницької церков, римо-католицьких костьолів, лютеранської кірхи, іудейських синагог. Загалом авторами виявлено дані про майже тисячу загиблих у період 1917-1918 рр.


19 січня 2018

До уваги користувачів !

Розділ "Довідковий апарат" доповнено електронними версіями тематичних покажчиків до наступних фондів (формат pdf):


5 січня 2018


До Різдва Христового та на вшанування видатного українського композитора Миколи Леонтовича презентуємо документи з колекції ЦДІАК України.

Детальніше
Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

Copyright © 2024 - ЦДІАК України
Всі права застережені