Центральний державний історичний архів України, м. Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]

До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru

Новини архіву Архів новин Архів у ЗМІ


 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010 28 грудня 2019

Щиро вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!

Дай Боже в новім році більше щастя нам і нашому народу,
і більше спокою і вдоволення!

М. Грушевський.
Щоденник, 31 грудня 1905 р.


27 грудня 2019


На відзначення 185-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка презентуємо добірку архівних документів з фонду 707, Канцелярія попечителя Київського навчального округу, про окремих видатних викладачів.

Детальніше


24 грудня 2019


24 грудня 2019

До уваги користувачів !

Читальний зал ЦДІАК України не працюватиме:
28 грудня - санітарний день.


19 грудня 2019

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у презентації виставки документів ЦДАВО України “Армія…кров’ю писала живу осяйну, безсмертну легенду боротьби і перемоги…” до 100-річчя Першого Зимового походу Армії УНР, що відбулася у залі очікування для військовослужбовців Центрального залізничного вокзалу Київ-Пасажирський.
16 грудня 2019

У ЦДІАК України відбулася зустріч із заступником мера м. Тур (Франція) Жаком Шевченко та директором архіву м. Тур Жан-Люком Порелем, а також віце-президентом Франко-української Асоціації “Бальзак-Ганська” Тетяною Васильєвою.

У ході зустрічі обговорювалися питання участі архіву в реалізації проекту “Стежки Бальзака”, засади функціонування архівів України та Франції; також було презентовано невелику експозицію документів до історії україно-французьких зв’язків з фондів ЦДІАК України.

Фоторепортаж

13 грудня 2019

Відбулося перше засідання Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, участь у якому взяла член Громадської ради директор ЦДІАК України Ольга Музичук. На засіданні було обговорено низку організаційних питань діяльності Громадської ради.
13 грудня 2019

У рамках проведення Всеукраїнського тижня права Центральний державний архів громадських об’єднань України провів круглий стіл на тему “Дискусійні питання реалізації прав людини на доступ до публічної інформації та на захист персональних даних у діяльності архівних установ України”.

У роботі Круглого столу взяли участь директор ЦДІАК України Ольга Музичук та начальник відділу використання інформації документів Вікторія Москалець.


3 грудня 2019

У ході представлення нового очільника Державної архівної служби України Анатолія Хромова відбувся візит Першого заступника Міністра юстиції України Євгенія Горовця та директора департаменту взаємодії з органами державної влади Міністерства юстиції України Іллі Лозінського до ЦДІАК України.2 грудня 2019

На базі ЦДІАК України розпочалася архівна практика студентів IV курсу спеціальності “032 – Історія та археологія” Київського університету імені Бориса Грінченка.
29 листопада 2019

До Дня пам'яті жертв голодоморів проведено захід на базі 8-го класу ЗЗСО № 221 м. Києва, під час якого учнями було підготовлено інсценізацію з використанням інформації документів Комітету допомоги голодуючим в Україні, що зберігаються у ф. 1219, Скоропадські, ЦДІАК України.
28 листопада 2019


У Київській міській галереї мистецтв “Лавра” відкрився перший в Україні квест-музей “Сила підпису”, який в інтерактивному форматі розповідає про важливість підпису. При підготовці експозиції музею було використано документи ЦДІАК України.
28 листопада 2019

Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у Двадцятих джерелознавчих читаннях “Архівознавство в контексті історичної пам’яті та цифровізації суспільства”, присвячених 75-річчю від дня заснування кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
27 листопада 2019

На базі ЦДІАК України було проведено ознайомчу наукову лекцію з палеографії для студентів 2 курсу ОР “Бакалавр” історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
24 листопада 2019


У м. Вишгород Київської області відбулась презентація науково-популярної брошури “Києво-Межигірський чоловічий монастир”, підготовленої завідувачем сектору відділу довідкового апарату ЦДІАК України, к. і. н. Олексієм Кузьмуком за документами архіву. Участь у презентації взяли заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова, історики та краєзнавці.
20 листопада 2019


Презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України до біографій о. Олександра Глаголєва та о. Олексія Глаголєва, Праведника народів світу.

Детальніше


19 листопада 2019

До уваги користувачів !

У розділі “Довідковий апарат” розміщено:

- удосконалені описи наступних фондів з колекції архіву (формат pdf):


Ф. 696, Управління Київського поштово-телеграфного округу, м. Київ
   Опис 1
   Опис 2
   Опис 3
   Опис 5
   Опис 6
   Опис 7
Ф. 697, Канцелярія Державного контролю Південно-Західної залізниці, м. Київ
   Опис 1

- електронні версії описів наступних фондів з колекції архіву (формат pdf):

Ф. 278, Київське жандармське поліцейське управління залізниць, м. Київ
   Опис 1
   Опис 2
Ф. 279, Дніпровське відділення Московсько-Київського жандармського поліцейського управління залізниць, м. Київ
   Опис 1
Ф. 282, Конотопське відділення Московсько-Київського жандармського поліцейського управління залізниць, ст. Конотоп Чернігівської губернії
   Опис 1
   Опис 2
Ф. 285, Фастівське відділення Київського жандармського поліцейського управління залізниць, ст. Фастів Київської губернії
   Опис 1
Ф. 301, Жандармські установи Подільської губернії. Об’єднаний архівний фонд
   Опис 1
      Том 1
      Том 2
   Опис 2
Ф. 1316, Управління Херсонських військових поселень, м. Єлисаветград Херсонської губернії
   Опис 1


14 листопада 2019

За ініціативи Надзвичайного та Повноважного Посла України у Республіці Перу п. І. Ю. Тумасова відбувся візит до українських архівів дослідників історії Перу п. Енріке Гаргуревича, Президента Інституту історичних досліджень Сухопутних військ Республіки Перу, та п. Марсіала Сілви, працівника та дослідника цього Інституту.

Візит був присвячений видатній постаті в історії Перу, Венесуели та Колумбії - уродженцю України Михайлу Скибицькому.

11-12 листопада перуанські історики опрацювали документи, виявлені працівниками ЦДІАК України до біографії М. Скибицького, розповіли про свої дослідження за документами перуанських архівів, про роботу Марсиала Сілви над пам’ятником та портретом М. Скибицького та досягли домовленості щодо обміну документами між Національним архівом Республіки Перу та ЦДІАК України.

Перший етап цього обміну відбувся 14 листопада під час урочистої церемонії, організованої за сприяння Консульства Республіки Перу в Україні, аташе з економічних і торгових питань п. Хуана Оліваса Корнехо, почесного консула Республіки Перу в м. Київ п. І. М. Баленко. Під час урочистостей директора ЦДІАК України Ольгу Музичук було нагороджено почесною відзнакою.

Фоторепортаж
14 листопада 2019


Презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України до біографії Михайла Скибицького - Національного героя Республіки Перу.

Детальніше


8 листопада 2019


У Національному музеї “Київська картинна галерея” відбулося відкриття спільної з ЦДІАК України виставки “Нікола та Федір Терещенки. Становлення династії колекціонерів”. У відкритті виставки взяли участь директор архіву Ольга Музичук, начальник відділу використання інформації документів Вікторія Москалець, провідний науковий співробітник Тетяна Тертишна.

Фоторепортаж


8 листопада 2019


До Дня української писемності та на відзначення 400-річчя першого видання “Грамматіки славєнскія правилноє Сvнтаґма…” Мелетія Смотрицького презентуємо два стародруки з колекції ЦДІАК України.

Детальніше7 листопада 2019

На базі ЦДІАК України відбулося практичне заняття зі спеціальних історичних дисциплін для студентів 3-го року навчання кафедри історії факультету гуманітарних наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Під час заняття студенти ознайомилися зі складом та змістом документальної колекції архіву. Також їм було презентовано документи, за якими здійснюються дослідження з геральдики, палеографії, археографії, сфрагістики, філігранології, генеалогії, історичної картографії, джерелознавства тощо.
31 жовтня-2 листопада 2019

Провідний науковий співробітник відділу давніх актів, к.і.н. Олександр Пономарьов взяв участь у Третій міжнародній конференції “LATINITATE, ROMANITATE, ROMÂNITATE”, проведеної на базі Державного університету Молдови (м. Кишинів). Було проголошено доповідь на тему “Місія Георгія Кастріота до Москви в 1697 році у світлі зовнішньої політики Константина Бринковяну”. Під час конференції було також презентовано книгу “HISTORIA EST MAGISTRA VITAE: in honorem Ion Eremia” з вміщеною публікацією О. Пономарьова.
1 листопада 2019


У Національному історико-архітектурному музеї “Київська фортеця” відбулося відкриття спільної з ЦДІАК України виставки “Київська фортеця на планах та кресленнях”, на якій представлено копії документів з фонду 1434, Київська інженерна команда.

У відкритті виставки взяли участь працівники ЦДІАК України.

Фоторепортаж

31 жовтня 2019

Директор архіву Ольга Музичук взяла участь в урочистостях з нагоди 185-річчя Київського національного університету імені Тараса Шевченка - ALMA MATER для багатьох працівників ЦДІАК України та для Київського центрального архіву давніх актових книг.


29 жовтня 2019


Відбулася ознайомча екскурсія про історію архіву, склад його документальної бази, основні напрями діяльності для студентів І курсу магістратури спеціальності “Освітні, педагогічні науки” факультету менеджменту освіти та науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Фоторепортаж

25 жовтня 2019


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 200-річчя від дня народження Ніколи Артемійовича Терещенка – українського промисловця, мецената, благодійника.

Детальніше
23 жовтня 2019

Відбувся навчально-практичний семінар для студентів другого курсу спеціальності “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.

23 жовтня 2019

З нагоди 200-річчя від дня народження громадського діяча, мецената освітньої справи Григорія Галагана у Національному музеї літератури відбулася Урочиста академія, під час якої було презентовано спільне видання ЦДІАК України, Інституту рукопису НБУВ імені В. І. Вернадського та Київського університету імені Бориса Грінчека "Ми виїхали з Сокиринців...": тревелоги родини Галаганів". Участь в Урочистій академії взяла директор архіву Ольга Музичук.

21 жовтня 2019

До уваги користувачів !

У зв’язку з проведенням тематичного заходу
санітарний день переноситься з 31 жовтня на 1 листопада 2019 року.
Читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
1 листопада 2019 року - НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ


18 жовтня 2019


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до історії магдебурзького права м. Києва. На виставці представлено копії документи з фондів архіву, а також зображення магістратських печаток.Детальніше


11 жовтня 2019

У рамках ініціативи “Архів Alive” та до відзначення Дня захисника України відбулася традиційна зустріч колективу ЦДІАК України з ветеранами та учасниками ООС, волонтерами, медиками.

Під час зустрічі гості ознайомилися з історією архіву, складом його документальної бази, основними засадами та напрямами діяльності, принципами зберігання документів.

Найбільший інтерес викликала презентація найцікавіших документів з фондів ЦДІАК України: найдавніших документів з колекції архіву, універсалів українських гетьманів, документів Коша Нової Запорозької Січі та Генеральної військової канцелярії, документів відомих діячів історії та культури України, картографічних матеріалів, а також тематичної добірки документів з воєнної історії від козацької доби до подій Першої Світової війни.

Фоторепортаж


4 жовтня 2019


ЦДІАК України виступив співорганізатором наукової конференції “Спеціальні історичні дисципліни в контексті “речового” та “візуального” поворотів європейської гуманітаристики”, яка відбулася в Інституті історії України НАН України. У конференції взяли участь та виступили з доповідями директор архіву Ольга Музичук та завідувач сектору довідкового апарату відділу довідкового апарату та обліку документів Олексій Кузьмук.


Фоторепортаж


3 жовтня 2019


Провідний науковий співробітник відділу давніх актів ЦДІАК України Олександр Пономарьов взяв участь у міжнародній науково-практичній конференції “Брест: історія та сучасність (до 1000-річчя міста)”.3 жовтня 2019

До уваги користувачів !

У зв’язку з проведенням тематичного заходу та державним святом
читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
11 та 14 жовтня 2019 року


1 жовтня 2019

До 25-річчя встановлення ЮНЕСКО Всесвітнього дня учителів на базі ЦДІАК України відбувся виїзний урок історії України для учнів 10-го класу Київської спеціалізованої школи № 187.


25 вересня 2019


Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у Круглому столі “Стан, проблеми та перспективи охорони культурної спадщини в архівній галузі України”, що відбувся у ЦДАМЛМ України.23 вересня 2019


До 100-річчя від дня народження І. Л. Бутича, відомого джерелознавця та археографа, презентуємо добірку універсалів українських гетьманів з колекції ЦДІАК України, які увійшли до підготовлених ним археографічних видань.

Детальніше

19 вересня 2019

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у відкритті виставки з нагоди 100-річчя від дня народження І. Л. Бутича, історика, джерелознавця, архівіста, археографа, що відбулося у Пирятинському краєзнавчому музеї.

На виставці представлено особисті речі Івана Лукича, подаровані музею його дружиною М. І. Бутич, а також численні видання, автором-упорядником яких був І. Л. Бутич.


Фоторепортаж
23 серпня 2019


На відзначення 28-ї річниці незалежності України та 370-річчя від укладення Зборівського договору 1649 року, який став черговим етапом українського державотворення, на офіційному сайті та у приміщенні ЦДІАК України презентовано документальну виставку.Детальніше

23 серпня 2019

До уваги користувачів !

У відповідності до статті 16 Закону України “Про Національний архівний фонд та архівні установи” у зв’язку з науково-технічним опрацюванням документів припинено видавання з архівосховищ одиниць зберігання фондів №№ 663, 1089, 1150, 1158, 1159, 1160, 1161, 1162, 1163, 1164, 1165, 1166, 1167, 1240, 1241, 1243, 1266, 1267, 1393.


22 серпня 2019


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 200-річчя від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша – українського письменника, публіциста, етнографа, історика, перекладача, громадського діяча.
Детальніше16 серпня 2019

До уваги користувачів !

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у розділі “Довідковий апарат”, доповнено анотаціями на описи фондів судових установ та органів прокуратури:

315, 316, 317, 318, 346, 347, 348, 375, 376, 419, 474, 484, 485, 486, 487, 733, 734, 1071, 1072, 1421, 1504, 1591, 1616, 1893, 1894, 1943, 1944, 1945, 1946, 1947, 1948, 1950, 1953, 1954, 1955, 1956, 1957.
9 липня 2019


До 360-річчя Конотопської битви на офіційному сайті та у приміщенні ЦДІАК України презентовано виставку архівних документів “Іван Виговський і Конотопська перемога”.
Детальніше

4 липня 2019

До уваги користувачів !

У розділі “Довідковий апарат” розміщено описи наступних фондів з колекції архіву (формат pdf)

Ф. 274, Київське губернське жандармське управління, м. Київ
   Опис 1
      Том 1
      Том 2
   Опис 2
   Опис 3
   Опис 4
   Опис 5
Ф. 275, Київське охоронне відділення, м. Київ
   Опис 1
      Том 1
      Том 2
   Опис 2
Ф. 276, Південно-Західне районне охоронне відділення, м.  Київ
   Опис 1


3 липня 2019

На базі ЦДІАК України проведено архівну ознайомчу практику для студентів магістерської програми “Історія” спеціалізація “Юдаїка” кафедри історії факультету гуманітарних наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”.


2 липня 2019


На базі ЦДІАК України розпочалася архівна практика студентів ІІ року навчання ОР “Бакалавр” за спеціальністю 032 – Історія та археологія ОП “Історія України, етнологія та джерелознавство” Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

28 червня 2019


Документи ЦДІАК України, що висвітлюють найважливіші історичні моменти конституційного процесу та державотворення України, було презентовано на виставці “Історія української юстиції в контексті державотворення” у рамках фестивалю “JUSTICE WEEKEND”, приуроченого до Дня Конституції України.26 червня 2019


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 195-річчя від дня народження Костянтина Дмитровича Ушинського – видатного українського педагога, правника, одного із засновників педагогічної науки та народної школи.

Детальніше


24 червня 2019

До 23-ї річниці Конституції України у приміщенні ЦДІАК України презентовано виставку архівних документів, присвячену Конституції Пилипа Орлика.

8 червня 2019


На відзначення Міжнародного дня архівів, який цьогоріч проходить під гаслом “Створення архівів у 21 столітті”, та з метою популяризації архівних документів до історії державності нашої країни, за ініціативою ЦДІАК України у рамках візиту колективу архіву до Національного заповідника “Глухів” було підписано угоду про співпрацю, якою передбачено, зокрема, реалізацію спільних архівно-музейних проектів.

Фоторепортаж
31 травня 2019

На базі ЦДІАК України у рамках Сімнадцятої Міжнародної наукової конференції “Церква - наука - суспільство: питання взаємодії” проведено засідання секції “Іван Мазепа і його доба в джерелах”, присвяченої ювілейним датам гетьмана України Івана Мазепи.

У роботі секції взяли участь провідні фахівці Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, Інституту історії України НАН України, ЦДІАК України. Докторантом Тюбінгенського університету Н. Сінкевич презентовано аналіз грамоти 1708 року на призначення митрополита Іосафа Кроковського, історія повернення якої в Україну подібна до історії передавання до колекції ЦДІАК України у 1995 році грамоти 1701 року на підтвердження призначенння митрополита Варлаама Ясинського.

Перед початком засідання учасники ознайомилися з виставкою архівних документів, пов’язаних з постаттю гетьмана України Івана Мазепи, на якій, зокрема, було представлено гетьманські універсали, актові книги та грамоти із згадками гетьмана та інших представників родини Мазеп, копіаріуші документів, картографічні матеріали тощо.

Детальніше30 травня 2019


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 380-річчя від дня народження та 310-річчя від дня смерті видатного українського державного та політичного діяча, гетьмана України Івана Степановича Мазепи.

На виставці представлено документи з ф. 128, Києво-Печерська Свято-Успенська лавра, які стосуються взаємовідносин гетьмана Івана Мазепи з Києво-Печерською лаврою.

Детальніше24 травня 2019

На ІХ Міжнародному фестивалі “Книжковий Арсенал” відбулася презентація першого перекладу українською мовою творів львівської письменниці міжвоєнного періоду Галини Ґурської “Про королевича Ґотфріда, лицаря Різдвяної Зорі: вибрані твори”. Участь в обговоренні “Львів’янка за власним вибором: Галина Ґурська — постать української культурної спадщини”, організованому видавництвом “Знання”, взяла головний спеціаліст відділу використання інформації документів, к.і.н. Юлія Орел.


24 травня 2019

До уваги користувачів !

На офіційному сайті ЦДІАК України розміщено нову рубрику "Читальний зал" з довідковою інформацією щодо роботи читального залу та формами документів (Заява користувача, Замовлення на видавання справ) для надсилання на офіційну електронну пошту архіву [email protected].


22 травня 2019

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 140-річчя від дня народження та 100-річчя обрання Симона Петлюри Головою Директорії Української Народної Республіки.

Детальніше16-17 травня 2019

Провідний науковий співробітник відділу давніх актів ЦДІАК України, к.і.н. Олександр Пономарьов взяв участь у презентації третього випуску видання “Краєзнавчий вісник Придунав’я”, під час якої оголосив доповідь на тему “Методика вивчення та використання архівних документів у історико-краєзнавчих дослідженнях”.

У “Краєзнавчому віснику Придунав’я. Випуск 3. – Ізмаїл, 2018” вміщено статтю Пономарьова О. М. з історії становища Румунських князівств під час російсько-турецької війни 1806-1812 років, написану з використанням архівних джерел, які відклалися у Національному архіві Республіки Молдова.


16 травня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся практичний семінар “Облік і зберігання музеями архівних документів, що належать до Національного архівного фонду” для головних зберігачів та завідувачів відділів фондової роботи музеїв України, що зберігають документи профілю архіву.

Під час семінару було обговорено актуальні питання збереженості документів, оцифрування найдавніших історичних джерел, віднесення документів, що зберігаються в музеях, до складу Національного архівного фонду, проведення екпертизи цінності фондово-закупівельними комісіями музеїв, можливі напрями співпраці з архівом.

Фоторепортаж
14 травня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся навчально-практичний семінар для студентів ІІ курсу спеціальності 032 “Історія та археологія” Історико-філософського факультету Київського університету імені Бориса Грінченка.

Фоторепортаж


11 травня 2019

Працівники ЦДІАК України відвідали Верховний Суд з метою набуття нових знань з питань здійснення правосуддя, діяльності Верховного Суду та історії судоустрою в Україні.

Під час заходу архівісти відвідали Музей Верховного Суду, експозиція якого охоплює період від передісторії до новітньої історії Верховного Суду, та презентували копії архівних документів до проведення судової реформи 1763 року гетьманом Кирилом Розумовським.

Фоторепортаж

10 травня 2019

До уваги користувачів !

У зв’язку з проведенням тематичного заходу 16 травня 2019 року читальний зал архіву працюватиме до 14-00.


26 квітня 2019

Центральний державний історичний архів України, м. Київ
вітає всіх
зі святом Великодня!

Листівка з фамільного фонду Скоропадських


24 квітня 2019

ЦДІАК України долучився до відзначення Дня охорони праці, який проходитиме під гаслом “Безпечне та здорове майбутнє праці” за ініціативою Міжнародної організації праці, яка цьогоріч відзначає сторічний ювілей.


23 квітня 2019

До уваги користувачів !

Читальний зал Центрального державного історичного архіву України, м. Київ
НЕ ПРАЦЮВАТИМЕ
29, 30 квітня та 1 травня 2019 року.
Санітарний день 30 квітня переноситься на 11 травня.


18 квітня 2019

На базі ЦДІАК України проведено семінар з практичної генеалогії “Родовід – дерево життя” для слухачів Університету третього віку.28 березня 2019


На відзначення 250-річчя від дня народження Івана Котляревського, 200-річчя прем’єри п’єси “Наталка Полтавка”, 160-річчя Панаса Саксаганського та з нагоди Всесвітнього дня театру презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України.

Детальніше


22 березня 2019

У Музеї Однієї Вулиці відбулося відкриття виставки “Киев – Родина нежная”, присвяченої 130-річчю від дня народження видатного киянина, співака та поета Олександра Вертинського, на якій представлено маловідомі київські сторінки життя шансоньє, зокрема, копію запису про народження О. Вертинського з метричної книги Троїцької церкви у Либідській частині, яка зберігається у ЦДІАК України.15 березня 2019

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 350-річчя укладення Глухівських статей та обрання на гетьманство Дем’яна Ігнатовича (Многогрішного).Детальніше

13 березня 2019

На базі ЦДІАК України відбувся навчально-практичний семінар для студентів другого та третього курсів історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.Фоторепортаж


11 березня 2019

У рамках зустрічі Голови Державної архівної служби України Тетяни Баранової із Надзвичайним і Повноважним Послом Держави Ізраїль в Україні Джоель Ліоном відбулася екскурсія делегації працівників Посольства Держави Ізраїль в Україні та співробітників Бюро “Натів” при Канцелярії Прем’єр-міністра Держави Ізраїль до Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.
6 березня 2019

У Національному музеї літератури України відбулася презентація видання “Слідчо-наглядові справи Тараса Шевченка. Корпус документів (1847-1859). Метаграфовані тексти” – спільного видавничого проекту Інституту історії України НАН України, Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України, Центрального державного історичного архіву України, м. Київ, Національного музею Тараса Шевченка.

Участь в презентації взяли директор ЦДІАК України Ольга Музичук, заступник директора з науково-методичної роботи Людмила Демченко.


5 березня 2019

На відзначення 205-ї річниці від дня народження Т. Г. Шевченка у Державному архіві Київської області відбулося відкриття музейно-архівного проекту “Історична Київщина – заповітна земля Кобзаря”, співорганізатором якого виступив ЦДІАК України.

Для експонування було надано копії документів з фондів ЦДІАК України до біографії та діяльності Т. Г. Шевченка, зокрема запис про його народження.

У відкритті музейно-архівного проекту взяли участь директор ЦДІАК України Ольга Музичук та провідний науковий співробітник відділу забезпечання збереженості документів Ярина Лабудяк.

27 лютого 2019

У Державному архіві Київської області відбулось засідання круглого столу “Діяльність Директорії: відродження та занепад УНР”, присвяченого 100-річчю державотворення Української народної республіки.

З доповіддю на тему “Документи ф.696, Київський поштово-телеграфний округ, про добу Директорії” виступив завідувач сектору довідкового апарату відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України, к.і.н. Олексій Кузьмук.


26 лютого 2019

Відбулося розширене засідання колегії Державної архівної служби України за підсумками діяльності державних архівних установ і спеціальних установ страхового фонду документації у 2018 році та з визначення їх основних завдань на 2019 рік.

Участь у засіданні взяли директор ЦДІАК України Ольга Музичук та заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова.

Дипломом переможця конкурсу “Автор року - 2018” було відзначено провідного наукового співробітника відділу давніх актів ЦДІАК України, к.і.н. Олександра Пономарьова.


21 лютого 2019

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук, заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова, начальник відділу використання інформації документів Вікторія Москалець взяли участь в урочистостях з нагоди 100-річного ювілею української системи державної реєстрації актів цивільного стану, що відбулися в Міністерстві юстиції України.

Під час урочистостей експонувалися документи з фондів архіву до історії реєстрації записів про народження, шлюб, смерть, що велися релігійними установами різних конфесій, а також метричні записи до біографій видатних осіб.

Фоторепортаж
19 лютого 2019

Працівники ЦДІАК України взяли участь у III Щорічному Круглому столі архівістів “Оцифрування документів Національного архівного фонду як пріоритетний напрям цифровізації національних архівів: проблеми та перспективи”.15 лютого 2019

У Центральному державному архіві громадських об’єднань України відбувся Круглий стіл на тему “Крим – це Україна. Документальні свідчення в архівах України”.

Від ЦДІАК України участь у заході взяли директор архіву Ольга Музичук, провідний науковий співробітник відділу давніх актів Олександр Пономарьов, завідувач сектору довідкового апарату Олексій Кузьмук. Було зроблено презентації документів з фондів ЦДІАК України до історії Криму, зокрема щодо торгівельно-економічних відносин українських земель та Кримського ханату середини ХVІІІ ст., розбудови інфраструктури Криму за документами Київського округу шляхів сполучення.

Фоторепортаж
14 лютого 2019

До уваги користувачів !

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у розділі “Довідковий апарат”, доповнено цифровими копіями комплексу актових книг ф.21, Кременецький ґродський суд – неоціненною документальною пам’яткою з історії Кременеччини за XVI–XVIII ст., введення якої до наукового обігу є надзвичайно важливим для дослідження давнього періоду історії України.

Детальніше

13 лютого 2019


На відзначення 115-річчя від дня народження Данила Скоропадського, політичного і громадського діяча, сина гетьмана Павла Скоропадського, презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України.

Детальніше


7 лютого 2019

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 215-річчя від дня народження Миколи Андрійовича Маркевича (1804-1860), українського історика, етнографа, поета та музикознавця.

Детальніше


6 лютого 2019


На вшанування пам'яті героїв Літківського бою презентуємо нововиявлену інформацію за документами ЦДІАК України, що дає підстави для уточнення дати бойових дій.

Детальніше


31 січня 2019

Відбулося розширене засідання колегії Центрального державного історичного архіву України, м. Київ “Про підсумки роботи ЦДІАК України у 2018 році та завдання на 2019 рік”.

Участь в обговоренні актуальних питань розвитку архівної справи взяли В. С. Шандра, д.і.н., професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України; Г. В. Папакін, д.і.н., директор Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України; О. В. Юркова, к.і.н., провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України; С. М Панькова, директор Історико-меморіального музею Михайла Грушевського; К. К. Крайній, к.і.н., начальник науково-дослідного відділу історії та археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника.

У рамках проведення колегії було також обговорено хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 586-р щодо створення міжвідомчого інформаційного проекту “Електронний архів Михайла Грушевського”, підписано Договір між ЦДІАК України та Інститутом української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України про реалізацію наступного етапу створення електронного архіву документів про життя і діяльність Михайла Грушевського.

Фоторепортаж26 січня 2019

Відбулась презентація археографічного видання “Зображення військових дій 1-ї армії 1812-го року, викладене головнокомандувачем тією армією генералом Барклаєм-де Толлі із запереченням на нього від вірогідного та близького до цієї війни співучасника”. Книга є публікацією документа, який зберігається у Центральному державному історичному архіві України, м. Київ. Упорядником книги виступила начальник відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Ганна Путова. Видання здійснено Харківським приватним музеєм міської садиби.

Фоторепортаж

23 січня 2019

Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у відкритті освітнього художньо-документального проекту до 110-річчя української художниці Марії Примаченко “Жіночий вимір: Марія Примаченко”, реалізований за ініціативи Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України.

Учасників заходу було поінформовано про досі невідомі документи до біографії Марії Примаченко з фондів ЦДІАК України.
19 січня 2019

Відбувся ефір документально-історичного фільму “Скарби нації” проекту каналу 1+1 “Україна. Повернення своєї історії”, в якому було використано документи Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.

Переглянути на YouTube
11 січня 2019


З нагоди 110-річчя від дня народження української народної художниці Марії Примаченко (Приймаченко) презентуємо досі невідомі документи до її біографії з фондів ЦДІАК України.

Детальніше
Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

Copyright © 2024 - ЦДІАК України
Всі права застережені