Центральний державний історичний архів України, м. Київ
(ЦДІАК України)

Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: [email protected]

До уваги користувачів
НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ
електронна пошта, надіслана з доменів
@mail.ru, @mail.ua, @list.ru, @yandex.ru, @yandex.ua, @rambler.ru

Новини архіву Архів новин Архів у ЗМІ


 2024   2023   2022   2021   2020   2019   2018   2017   2016   2015   2014   2013   2012   2011   2010 31 грудня 2020

Щиро вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!


30 грудня 2020


До уваги користувачів !

Завершено тривалу роботу з удосконалення описів ф. 128, Києво-Печерська Свято-Успенська лавра. Удосконалені описи розміщено у рубриках “Довідковий апарат” та “E-Directory”: опис 1 т. 1, Вотчинні справи, опис 1 т. 2, Вотчинні справи, опис 1а, Вотчинні справи, опис 3, Вотчинні справи, опис 4, Вотчинні справи.

29 грудня 2020


З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями з ф. 1163, Метричні книги єврейських громад Бердичівського повіту Київської губернії, ф. 1164, Метричні книги єврейських громад м. Києва та Київського повіту, ф. 1393, Метричні книги єврейських громад Черкаського повіту Київської губернії.
Детальніше


24 грудня 2020До Дня працівників архівних установ рубрику “Про архів” доповнено розділом “Ми – архівісти!”, в якому розміщено демонстраційні матеріали з життя архіву.

Вітаємо колег-архівістів з нашим професійним святом!

23 грудня 2020На відзначення Дня працівників архівних установ презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України до історії функціонування монастирських архівів.


Детальніше


21 грудня 2020До 175-річчя від заснування Кирило-Мефодіївського товариства презентуємо виставку документів ЦДІАК України про переслідування членів Братства, які зберігаються у ф. 442, Канцелярія київського, подільського і волинського генерал-губернатора, та ф. 707, Київський навчальний округ.


Детальніше
18 грудня 2020

До уваги користувачів !

У рубриках “Довідковий апарат” та “E-Directory” розміщено удосконалені описи ф. 127, Київська духовна консисторія: опис 48, опис 49, опис 50, опис 51, опис 52, опис 53, опис 54, опис 55, опис 56, опис 57, опис 58.
10 грудня 2020


До 510-ї річниці з дня народження видатного українського друкаря Івана Федорова презентуємо документи, які розповідають про окремий період його життя і діяльності в Дермані, Острозі та Львові.


Детальніше


4 грудня 2020


З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями 13-ти метричних книг євангелічно-лютеранської парафіїї м. Києва.

Нагадуємо, що доступ до удосконалених описів фондів та оприлюднених цифрових копій архівних документів також здійснюється через Список фондів, розміщений у рубриках “Довідковий апарат” та “E-Directory” на офіційному вебсайті архіву.
Детальніше


30 листопада 2020


До дня народження українського прозаїка, драматурга, культурно-громадського діяча Григорія Квітки-Основ’яненка презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України з історії його родини.

Детальніше


27 листопада 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями 10 справ з ф. 1164, Метричні книги єврейських громад м. Києва та Київського повіту.Детальніше


25 листопада 2020

У Національному художньому музеї України відбулося відкриття виставкового проєкту “Знак Соборності. Великий герб України: від Нарбута до Якутовича”, який уперше в практиці музею подано в офлайн- та онлайн-форматах. Серед експонатів виставки представлено проєкт Національного герба Гетьманської України (1758 р.), що зберігається в фондах ЦДІАК України.

Переглянути на Youtube16 листопада 2020


Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у вебінарі з ефективного застосування форм планової і звітної документації, організованому Державною архівною службою України. У ході вебінару було отримано роз’яснення та відповіді на низку питань, поставлених архівом під час опрацювання надісланих форм.13 листопада 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями 10 справ з ф. 1164, Метричні книги єврейських громад м. Києва та Київського повіту.Детальніше


10 листопада 2020

Рубрику Архів Cetera на вебсайті архіву доповнено архівними документами до біографій видатних діячів: Олександра Кістяківського та його синів Ігоря і Богдана й онука Георгія, Івана Франка та Владислава Городецького, Миколу Харито, Петра та Феофана Лебединцевих, о. Олексія Глаголєва, старшого брата Ігоря Сікорського - Сергія, полярника Отто Шмідта, скульпторки Луїзи Невельсон та інших.

Завдяки знайденим записам архівістами уточнено біографічні відомості про окремих діячів, інформацію щодо яких розміщено у рубриці.Детальніше29 жовтня 2020


До 150-річчня від дня народження українського громадсько-політичного діяча, публіциста, науковця, перекладача і письменника Олександра Гнатовича Лотоцького на офіційному сайті ЦДІАК України презентовано виставку, на якій представлено документи з фонду Київської духовної академії та особового фонду діяча, листування з М. С. Грушевським та ін.Детальніше
21 жовтня 2020


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 175-річчя від дня народження видатного драматурга, режисера, актора, одного з корифеїв українського професійного театру Івана Карповича Карпенка-Карого.Детальніше
15 жовтня 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями з ф. 57, Генеральний опис Лівобережної України 1765–1769 років, ф. 443, Піклувальний комітет про іноземних поселенців Південного краю Росії, м. Одеса, ф. 1782, Комісія про слобідські полки, м. Острогозьк, ф. 1821, Бахмутський повітовий суд, м. Бахмут Катеринославського намісництва.Детальніше
14 жовтня 2020

У Національному історико-культурному заповіднику “Гетьманська столиця” відбулася презентація першого повного видання однієї з наймонументальніших пам’яток козацької історіографії – “Літопису” Самійла Величка.

Колектив упорядників та видавництво “Кліо” підготували це видання до 300-річного ювілею написання основної частини “Літопису”. Історія створення цієї історичної пам’ятки, а також копії деяких документів, що були включені Самійлом Величком до свого Літопису, на початку цього року були презентовані на сайті ЦДІАК України у виставці “...Цікавому норову людському не може нічого бути сподобнішого, як читати книги й дізнаватися про давні людські діяння та вчинки...”.

Участь у презентації взяли третій Президент України Віктор Ющенко, Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович, керівник Центру вивчення історії України Тетяна Таїрова-Яковлева, директор видавництва “Кліо” Віра Соловйова, директор ЦДІАК України Ольга Музичук, науковці, музейники, меценати. ПАТ “Укрпошта” провела спецпогашення маркованого конверта до 350-річчя від дня народження Самійла Величка та 300-річчя написання Літопису.

Під час заходів також було підписано Договір про співпрацю між Центральним державним історичним архівом України, м. Київ та Національним історико-культурним заповідником “Гетьманська столиця”.


Фоторепортаж


13 жовтня 2020


До Дня захисника України, Дня Українського козацтва та Дня Покрова Пресвятої Богородиці презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України на пошану пам'яті героїв, які боролися за незалежність України у добу визвольних змагань 1917–1921 рр.

Детальніше


9 жовтня 2020

У рамках проведення архівно-музейної практики для студентів ІІ року навчання історичного факультету Київського Національного університету імені Тараса Шевченка відбулася он-лайн лекція-зустріч студентів-істориків із директором ЦДІАК України Ольгою Музичук.

Уперше за багаторічну історію проведення практик на базі архіву зустріч відбулася в інтерактивному форматі, завдяки чому було залучено нові технологічні можливості презентування документальної колекції ЦДІАК України, розповіді про історію архіву та основні напрями його діяльності, про колектив архівістів-однодумців, проблемні та перспективні питання архівної роботи.

Слайд-презентація “ЦДІАК України: АРХІВ ALIVE” та анімаційний ролик про архівіста Кеміллуса додали зустрічі яскравих фарб.

Архівісти ЦДІАК України дякують за активну зацікавлену участь ініціатору та модератору зустрічі професору М. Палієнко, студентам-історикам, викладачам кафедри архівознавства та спеціальних галузей історичної науки.

Чекаємо нових зустрічей та спільних проєктів!


Фоторепортаж


30 вересня 2020

На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 400-річчя з дня смерті князя Януша Острозького, останнього представника чоловічої гілки роду Острозьких.

На виставці представлено оригінали і тогочасні копії, записи та виписи з книг ґродських і земських судів Володимирського, Київського, Кременецького та Луцького повітів з фондів і колекцій ЦДІАК України.


Детальніше
29 вересня 2020

До уваги користувачів !

У розділі “Довідковий апарат” розміщено електронні версії шести томів міжфондового покажчика “Документи ЦДІАК України з історії м. Києва XV ст. – 1919 р.” Том 1, том 2, том 3, том 4, том 5, том 6.


19 вересня 2020

Працівники ЦДІАК України взяли участь у Круглому столі “Місто Переяслав та Переяславська сотня у Генеральному описі Лівобережної України 1765-1769 років: спільний архівно-музейний проєкт”, організованому Національним історико-етнографічним заповідником “Переяслав” до 1113-річниці першої літописної згадки про місто.

Під час Круглого столу було обговорено реалізацію першого етапу Договору про співробітництво між установами, проблеми фізичного стану та реставрації архівних джерел, підготовки до видання опрацьованих науковцями текстів документів.

Архівісти передали цифрові копії документів з історії Переяславщини другої половини XVIII століття, виготовлені на виконання умов Договору. Учасникам Круглого столу було презентовано сигнальний примірник видання “Положаї. Село у Генеральному описі Лівобережної України 1765–1769 років”, яким розпочато нову видавничу серію заповідника “Краєзнавчі зошити”.


Фоторепортаж


11 вересня 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями понад 18 000 аркушів з 28 справ з ф. 57, Генеральний опис Лівобережної України 1765–1769 років, які містять подвірні переписи жителів та документи на підтвердження права їхньої власності.Детальніше


20 серпня 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями 52 справ з ф. 1164, Метричні книги єврейських громад м. Києва та Київського повіту.Детальніше


5 серпня 2020

Завершено науково-технічне опрацювання фондів, що містять метричні книги єврейських релігійних громад.

У ході опрацювання було уточнено адміністративну належність 108 населених пунктів, географічні ознаки 311 документів, датування 288 одиниць зберігання; 7 фондів об’єднано за територіальною ознакою; здійснено удосконалення 1523 заголовків справ, описано та взято на облік 9 одиниць зберігання, переукладено описи 13 фондів. Перекартоновано та перевірено наявність 1543 одиниць зберігання, оформлено 3086 нових ярликів на справи. З метою покращення умов зберігання зазначених документів було придбано 135 нових картонажів, відремонтовано 17925 аркушів документів, відреставровано 2087 аркушів, підготовлено на ремонт 17976 аркушів, на реставрацію – 22047 аркушів.

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у рубриках “Довідковий апарат” та “E-Directory”, доповнено анотаціями на описи фондів, що містять метричні книги єврейських релігійних громад.

Рубрики “E-Directory” та “Довідковий апарат” доповнено удосконаленими описами фондів ф. 1089, Метричні книги єврейських громад Остерського повіту Чернігівської губернії, ф. 1150, Метричні книги єврейських громад Канівського повіту Київської губернії, ф. 1158, Метричні книги єврейських громад Переяславського повіту Полтавської губернії, ф. 1159, Метричні книги єврейських громад Васильківського повіту Київської губернії, ф. 1160, Метричні книги єврейських громад Сквирського повіту Київської губернії, ф. 1161, Метричні книги єврейських громад Липовецького повіту Київської губернії, ф. 1162, Метричні книги єврейських громад Таращанського повіту Київської губернії, ф. 1163, Метричні книги єврейських громад Бердичівського повіту Київської губернії, ф. 1164, Метричні книги єврейських громад м. Києва та Київського повіту, ф. 1165, Метричні книги єврейських громад Уманського повіту Київської губернії, ф. 1166, Метричні книги єврейських громад Звенигородського повіту Київської губернії, ф. 1167, Метричні книги єврейських громад Радомишльського повіту Київської губернії, ф. 1393, Метричні книги єврейських громад Черкаського повіту Київської губернії.

Розпочато оприлюднення цифрових копій метричних книг єврейських релігійних громад – рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено копіями документів фонду 1089, а також копіями 56 справ найбільш запитуваного фонду 1164.

Звертаємо увагу, що архів не несе відповідальності за достовірність та справжність будь-яких копій документів з наших фондів, розміщених на будь-яких інших Інтернет-ресурсах, окрім офіційного вебсайту ЦДІАК України.


31 липня 2020


У Національному Києво-Печерському історико-культурному заповіднику відбулося відкриття спільної з ЦДІАК України виставки “Печерське містечко на планах XVII – першої третини XIX ст.”.

У відкритті виставки взяли участь працівники ЦДІАК України.
Детальніше


22 липня 2020


Директор архіву Ольга Музичук взяла участь у засіданні Громадської ради при Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради України.

17 липня 2020


На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку на відзначення річниці Хрещення Київської Русі та з нагоди 400-річчя від дня народження архієпископа Чернігівського та Новгород-Сіверського Лазаря Барановича.
Детальніше


5 липня 2020

Завідувач сектору відділу довідкового апарату та обліку документів ЦДІАК України Олексій Кузьмук виступив в ефірі програми “Гісторія” на Громадському радіо з розповіддю про міфи і факти релігійності козаків.

Детальніше


22 червня 2020


До Дня державної служби презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України, які ілюструють перші етапи становлення державної служби в Україні.

Детальніше


9 червня 2020

Вітаємо архівну спільноту з Міжнародним днем архівів, який цьогоріч проходить під гаслом “Empowering knowledge societies”. На відзначення свята з 8-го по 14 червня 2020 року проходитиме міжнародний тиждень архівів. Від 9-го квітня 2020 року на інтерактивній мапі Міжнародної ради архівів розміщено інформацію про ЦДІАК України.29 травня 2020


На відзначення Дня Києва презентуємо невеличку добірку документів з фондів ЦДІАК України, пов’язаних з наданням та підтвердженням місту Магдебурзького права, описання міста Києва 1787 року, а також окремі картографічні та зображувальні матеріали XVIII–ХХ століть.

Детальніше


14 травня 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями 146 справ з ф. 57, Генеральний опис Лівобережної України 1765–1769 років; ф. 147, Каташинський (Семигорський) Миколаївський чоловічий монастир; ф. 148, Гамаліївський Пустинно-Харлампіївський жіночий (з 1733 р. – чоловічий) монастир; ф. 150, Домницький (Думницький) Різдва Богородиці чоловічий монастир; ф. 151, Любецький Антоніївський чоловічий монастир; ф. 152, Макошинський Покровський жіночий монастир; ф. 153, Омбиський Введенський чоловічий монастир; ф. 154, Батуринський Крупицький Миколаївський чоловічий монастир; ф. 157, Чернігівський Єлецький Успенський чоловічий монастир; ф. 159, Густинський Свято-Троїцький чоловічий монастир; ф. 380, Сумська полкова канцелярія; ф. 1721, Охтирська полкова канцелярія; ф. 1722, Ізюмська полкова канцелярія; ф. 1725, Харківська полкова канцелярія.

До уваги користувачів представлено цифрові копії універсалів українських гетьманів на дарування чи підтвердження права власності на земельні володіння монастирів, а також вперше презентовано справи, в яких містяться дані перепису мешканців Слобідських полків, проведеного в 1732 році гвардії-майором Михайлом Хрущовим – т. зв. Хрущовський перепис (на сьогодні з п’яти полків Слобідської України збереглися документи лише чотирьох полків: Харківського, Сумського, Ізюмського та Охтирського).Детальніше


30 квітня 2020

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, рубрику “E-Archive/Документи он-лайн” доповнено цифровими копіями 472 справ з ф. 139, Бречицький Андрониківський Троїцький чоловічий монастир; ф. 141, Кам’янський Успенський чоловічий монастир; ф. 143, Максаківський Спаський (Киселівський) чоловічий монастир; ф. 144, Рихлівський Миколаївський чоловічий монастир; ф. 145, Ніжинський Благовіщенський чоловічий монастир; ф. 146, Макошинський Миколаївський чоловічий монастир; ф. 147, Каташинський (Семигорський) Миколаївський чоловічий монастир; ф. 220, Колекція документів, зібраних Київською археографічною комісією.

До уваги користувачів пропонуються найдавніші документи з фондів ЦДІАК України, зокрема, універсали українських гетьманів, привілеї литовських князів і польських королів, грамоти російських царів, документи з власноручними підписами визначних діячів України та інших країн, у тому числі документи, які віднесено до унікальних документів Національного архівного фонду.Детальніше


24 квітня 2020

Рубрику Архів Cetera на вебсайті архіву розширено до 100 біографій видатних діячів, зокрема доповнено відомостями про Д. Сигалова, В. Щербину, С. Пилипенка, М. Волконську, Є. Єрмакова, Д. Терпила, П. Холодного, В. Романовського та інших.Детальніше


21 квітня 2020


Презентуємо добірку документів з фондів ЦДІАК України, які висвітлюють деякі заходи, спрямовані на боротьбу з епідемічними захворюваннями у XVIII–ХІХ ст.

Детальніше


18 квітня 2020Центральний державний історичний архів України, м. Київ вітає зі святом Великодня!

Бажаємо всім нам міцного здоров’я, щастя, миру і злагоди, добробуту та Божої ласки на тривале життя!Переглянути виставку
17 квітня 2020

До уваги користувачів !

Список фондів ЦДІАК України, розміщений у рубриках “Довідковий апарат” та "E-Directory", доповнено 959 анотаціями на описи фонду 127, Київська духовна консисторія.16 квітня 2020


На відзначення 310-річчя від часу прийняття Конституції Пилипа Орлика пропонуємо увазі оприлюдені на сайті ЦДІАК України виставки документів “До 300-ї річниці Конституції Пилипа Орлика” та “До Дня Конституції України”.16 квітня 2020
    Центральний державний історичний архів України, м. Київ з глибоким сумом сповіщає, що 14 квітня 2020 р. на 48-му році життя передчасно відійшла у вічність Людмила Анатоліївна Вершиніна – чудова людина, професіонал, любляча мати, яка 24 роки віддала служінню архівній справі. Висловлюємо щирі співчуття синові Павлу, родині Людмили Анатоліївни, усім рідним і близьким їй людям.
10 квітня 2020

Рубрику Архів Cetera на вебсайті архіву доповнено архівними документами до біографій В. Іконникова, М. Іванішева, С. Виноградського, В. Каразіна, О. Маркевича, Г. Світлицького, І. Сошенка, Г. Чупринки, Б. Лівшиця, Я. Яциневича та інших.

Завдяки знайденим записам архівіствами уточнено біографічні відомості про окремих діячів, інформацію щодо яких розміщено у рубриці.Детальніше
3 квітня 2020

До уваги користувачів !

З метою надання віддаленого доступу до інформації архівних документів, що зберігаються у ЦДІАК України, архів започатковує нову рубрику “E-Archive/Документи он-лайн”, де наразі розміщено цифрові копії 505 справ з ф. 21, Кременецький гродський суд; ф. 39, Магістрат м. Кам’янець Подільського воєводства; ф. 57, Генеральний опис Лівобережної України 1765–1769 років; ф. 129, Києво-Софійський кафедральний чоловічий монастир; ф. 133, Чернігівський Борисоглібський чоловічий монастир; ф. 293, Київський цензурний комітет; ф. 361, Канцелярія військового генерал-губернатора областей Австро-Угорщини, зайнятих за правом війни; ф. 739, Колекція стародруків; ф. 1235, Грушевські.

У подальшому рубрика буде поповнюватися цифровими копіями справ з фондів архіву.

Одночасно архівом запроваджено окремі рубрики “E-Directory” та “E-Service” для зручності користування он-лайн довідниками (Списком фондів, Зведеними каталогами метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів, описами, покажчиками) та он-лайн сервісами (зразками заяв та замовлень для направлення е-поштою).

Звертаємо увагу, що архів не несе відповідальності за достовірність та справжність будь-яких копій документів з наших фондів, розміщених на будь-яких інших Інтернет-ресурсах, окрім офіційного вебсайту ЦДІАК України та міжвідомчого проекту “Е-архів Михайла Грушевського”.

31 березня 2020

Рубрику Архів Cetera на вебсайті архіву доповнено архівними документами до біографій М. Лисенка, Ф. Красицького, К. Малевича, А. Мінчина, Л. Похилевича, А. Литвака, Г. Денисенка, А. Александрова, М. Литвиненко-Вольгемут, Й. Шевченка, Дж. Щербаненка, Н. Россолімо, О. Селіхановича та інших.Детальніше


16 березня 2020На офіційному сайті ЦДІАК України презентовано документальну виставку до 350-річчя від дня народження Самійла Величка, козацького літописця, військового канцеляриста Війська Запорозького, та 300-річчя написання його Літопису.

Детальніше
16 березня 2020

З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19 та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» у Центральному державному історичному архіві України, м. Київ скасовано прийом громадян.

Запити/заяви/звернення просимо спрямовувати на електронну [email protected] та поштову 03110, м. Київ-110, вул. Солом'янська, 24 адреси архіву.

З врахуванням Звернення Президента України, рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України, протоколу позачергового засідання Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Київської міської державної адміністрації від 11.03.2020 № 9, рекомендаційного листа Державної архівної служби України від 13.03.2020 № 1144/01.4/189/03 ЦДІАК України тимчасово до особливого розпорядження запроваджує скорочений графік роботи читального залу (понеділок-п'ятниця з 10-00 до 16-00), зменшує кількість робочих місць у читальному залі, вводить щогодинне наскрізне провітрювання приміщень.

Закликаємо відповідально та з розумінням віднестися до заходів безпеки, відвідувати читальний зал у разі крайньої необхідності, мати засоби індивідуального захисту (маску, рукавички), в жодному разі не відвідувати архів за наявності ознак вірусного захворювання.


11 березня 2020


В Інституті книгознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулася презентація монографії кандидата історичних наук Ірини Ціборовської-Римарович “Друкарня Бердичівського монастиря босих кармелітів: історія та видавнича діяльність”, до якої, окрім використаних архівних документів ЦДІАК України, також включено описання бердичівських видань з ф. 739, Колекція стародруків.

Участь у презентації взяв завідувач сектору відділу довідкового апарату та обліку документів к. і. н Олексій Кузьмук.
11 березня 2020

До уваги користувачів !

У розділі “Довідковий апарат” розміщено електронні версії описів наступних фондів з колекції архіву (формат pdf):

 • Ф. 206, Новгород-Сіверське намісницьке правління, м. Новгород-Сіверський
     Опис 1
     Опис 2
     Опис 3
        Том 1
        Том 2
        Том 3
        Том 4
     Опис 4
     Опис 5
 • Ф. 702, Управління окремого начальника дорожніх робіт армій Південно-Західного фронту Головного управління військових сполучень, м. Київ
     Опис 1
 • Ф. 906, Тимчасовий генерал-губернатор м. Кременчука, п. Крюкова і Кременчуцького повіту, м. Кременчук Полтавської губернії
     Опис 1
 • Ф. 1709, Харківське намісницьке правління, м. Харків
     Опис 1
 •    Опис 2
        Том 1
        Том 2
     Опис 3
 • Ф. 1958, Слобідсько-український губернатор, м. Харків
     Опис 1

 • 9 березня 2020


  Відбувся ефір першої серії “Роксолана” з циклу документальних фільмів “Таємниці великих українців”, в якому було використано документи Центрального державного історичного архіву України, м. Київ.  27 лютого 2020

  У Державному архіві Київської області відбулося відкриття архівно-музейного проєкту “Київщина: діалог часів. 1761-1932” до 88-річчя з дня утворення Київської області, підготовленого Державним архівом Київської області, Центральним державним історичним архівом України, м. Київ та Вишгородським державним історико-культурним заповідником.

  На виставці представлено оригінали і копії близько 50 документів до історії Київщини від часів існування Київського намісництва, Київської губернії до створення Київської області у 1932 році.

  Найбільш цікавими в експозиції виставки є картографічні матеріали з фондів архівів та заповідника, статистичні відомості про Київське намісництво та Київську губернію, а також відомості до історії адміністративного устрою.

  Фоторепортаж


  20 лютого 2020

  На відзначення Міжнародного дня рідної мови у Верховній Раді України відкрито виставку “Українська мова: від заборон до утвердження”, співорганізатором якої виступив ЦДІАК України. До експозиції виставки, створеної на основі фондової колекції Національного музею літератури України, увійшли документи архіву до історії утвердження української мови, як чинника української ідентичності.

  Фоторепортаж  19 лютого 2020

  Директор ЦДІАК України Ольга Музичук та заступник директора-головний зберігач фондів Олена Полозова взяли участь у публічному звіті Голови Державної архівної служби України Анатолія Хромова про підсумки діяльності Укрдержархіву у 2019 році та завдання на 2020 рік, що відбувся у прес-центрі Українського національного інформаційного агентства “Укрінформ”.
  18 лютого 2020

  Центральним державним історичним архівом України, м. Київ проведено пожежно-тактичне заняття з пожежної безпеки із залученням пожежної техніки та особового складу бойових розрахунків 3-ДПРЧ ГУ ДСНС України у м. Києві та Солом’янського РУ ГУ МВС України у м. Києві. Участь у занятті взяли 47 працівників архіву, а також 14 користувачів читального залу.

  Фоторепортаж  14 лютого 2020

  Відбулося розширене засідання колегії Державної архівної служби України за підсумками діяльності Укрдержархіву, державних архівних установ і спеціальних установ страхового фонду документації у 2019 році та з визначення їх основних завдань на 2020 рік.
  07 лютого 2020

  Працівники ЦДІАК України-державні службовці взяли участь у робочій зустрічі з начальником відділу з питань запобігання корупції Управління з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства юстиції України О. Кузнєцовим. Під час зустрічі обговорювалися актуальні питання щодо нововведень у деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави.  04 лютого 2020

  У рамках візиту до Державної архівної служби України Центральний державний історичний архів України, м. Київ відвідали директор Дирекції державних архівів при Президентові Турецької Республіки п. Угур Унал, другий секретар Посольства Турецької Республіки в Україні п. Айше Айдогу.

  Гості ознайомилися зі складом архівної колекції та напрямами роботи архіву, обговорили низку проблемних питань збереженості та використання документів; розглянули можливості реалізації спільних проектів з історії українсько-турецьких відносин.  31 січня 2020

  Відбулося розширене засідання колегії Центрального державного історичного архіву України, м. Київ “Про підсумки роботи ЦДІАК України у 2019 році та завдання на 2020 рік”.

  Участь в обговоренні актуальних питань розвитку архівної справи взяли В. С. Шандра, д. і. н., професор, провідний науковий співробітник Інституту історії України НАН України; Г. О. Сорока, генеральний директор Національного музею літератури України; Н. С. Грабова, головний зберігач фондів Національного музею літератури України; О. В. Колибенко, к. і. н., заступник генерального директора з наукової роботи Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”; Т. Ю. Нагайко, к. і. н., завідувач науково-дослідного відділу історичного краєзнавства Національного історико-етнографічного заповідника “Переяслав”.

  У рамках проведення колегії було також підписано Договір про наукову співпрацю між ЦДІАК України та НІЕЗ “Переяслав”.

  Фоторепортаж


  30 січня 2020

  Директор ЦДІАК України Ольга Музичук взяла участь у презентації комплексного електронного ресурсу “Archium/Архіум” Центрального державного архіву громадських об’єднань України, розробленого у співпраці з компанією “Архівні інформаційні системи”.  28 січня 2020

  Завідувач сектору відділу довідкового апарату та обліку документів к.і.н. Олексій Кузьмук взяв участь у проведенні інтерактивного уроку історії для старшокласників Вишгородської спеціалізованої школи “Сузір’я”, під час якого було презентовано та обговорено книги “Межигірська старовина” та “Києво-Межигірський чоловічий монастир”.  22 січня 2020

  До уваги користувачів !

  Список фондів ЦДІАК України, розміщений у розділі “Довідковий апарат”, доповнено анотаціями на описи фондів адміністративних установ та установ періоду Першої світової війни:

  273, 335, 356, 358, 361, 363, 377, 378, 379, 381, 431, 470, 473, 533, 596, 640, 648, 649, 654, 657, 667, 702, 717, 719, 720, 722, 732, 895, 897, 906, 917, 919, 969, 1055, 1059, 1063, 1064, 1085, 1095, 1105, 1157, 1191, 1245, 1257, 1283, 1309, 1342, 1343, 1347, 1349, 1350, 1412, 1415, 1432, 1435, 1592, 1593, 1594, 1596, 1619, 1627, 1630, 1681, 1682, 1692, 1694, 1958, 1959, 1960, 2204, 2238, 2242.  9 січня 2020

  До уваги користувачів !

  У розділі “Довідковий апарат” розміщено електронні версії описів наступних фондів з колекції архіву (формат pdf):

  Ф. 59, Київська губернська канцелярія, м. Київ
     Опис 1
        Том 1
        Том 2
        Том 3
        Том 4
        Том 5
        Том 6
        Том 7
  Ф. 64, Сотенні канцелярії полків Гетьманської України. Об’єднаний архівний фонд
     Опис 1
  Ф. 2226, Колекція фотографій з фондів жандармських управлінь та охоронних відділень
     Опис 1
        Том 1
        Том 2
  Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контактна інформація

  Copyright © 2024 - ЦДІАК України
  Всі права застережені