Зведений каталог
метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів
Зведений каталог являє собою розширену уніфіковану інформаційну базу, яка містить відомості про наявні у фондах ЦДІАК України метричні книги, клірові відомості та сповідні розписи церков, костьолів, кірх, синагог та інших релігійних спільнот центральної України.
Зведений каталог побудовано за предметно-географічним принципом, тобто перейшовши у розділ, присвячений кожній конкретній конфесії, користувач має можливість пошуку даних за географічною ознакою.
Назви та географічну приналежність населених пунктів вказано відповідно до адміністративно-територіального поділу часу створення документів.
При переході за посиланням на картку конкретного населеного пункту можна побачити російськомовний, а також сучасний варіант його назви та приналежність відповідно до сучасного адміністративно-територіального поділу України.
Окремо подається зведений каталог метричних книг, клірових відомостей та сповідних розписів релігійних громад м. Києва, принцип упорядкування якого є предметний, тобто, при переході за посиланням на розділ кожної конкретної конфесії, користувач потрапляє на сторінку з переліком храмів, за яким слід здійснювати подальший пошук.
У разі, якщо метрична книга, сповідний розпис тощо за один і той самий рік зберігається у двох примірниках (парафіяльний і консисторський) – біля номеру справи додано спеціальну позначку.
Наприклад: 2-й зош.
2-й прим.
Справи, в яких частина аркушів відсутня, позначено знаком “*”.
Наприклад: 588(1862)*
Неповні метричні книги, тобто, такі, в яких не вистачає однієї або двох основних частин (записи про народження, записи про шлюб, записи про смерть) мають позначки, що уточнюють, які саме частини метричної книги збереглися у даній справі.
Наприклад: 989(1912)- н., ш.; (1909-1910)-с.
Оскільки консисторське діловодство ХІХ ст. велося за традиціями Російської імперії, у церковних документах маленькі приписні села або хутори визначалися словом “деревня”, відсутнім в українській мові. Такі населені пункти у покажчику позначаються літерою “с.” із додаванням знаку “*”.
Наприклад: с.* Глиняна Балка
Для зручності пошуку необхідного населеного пункту або храму у головному списку радимо використовувати комбінацію клавіш “Ctrl+F” (пошук за текстом).
Список скорочень та спеціальних позначок
б. д. – без дати |
прис. – приселок с. – село, смерть сс. – села c.* – деревня сс.* – деревни |
св. – святий, свята сл. – слобода сот. – сотня хут. – хутір ш. – шлюб |
ЗВЕРТАЄМО УВАГУ КОРИСТУВАЧІВ,
ЩО МИ ПРЕДСТАВЛЯЄМО РОБОЧИЙ ВАРІАНТ ЗВЕДЕНОГО КАТАЛОГУ,
ЯКИЙ ПОСТІЙНО ОНОВЛЮЄТЬСЯ,
ПОПОВНЮЄТЬСЯ ТА ЗАЗНАЄ ВИПРАВЛЕНЬ.
БУДЕМО ВДЯЧНІ ЗА ІНФОРМУВАННЯ АРХІВУ
ПРО ПОМІЧЕНІ НЕТОЧНОСТІ:
cdiak@arch.gov.ua
із позначенням теми листа “уточнення до зведеного каталогу”
ДЯКУЄМО ЗА РОЗУМІННЯ ТА СПІВПРАЦЮ!