_

 Центральний державний історичний архів України, м.Київ
(ЦДІАК України)

Адреса: 03110, м. Київ-110,
вул. Солом'янська, 24
Тел./факс: (044) 275-30-02
E-mail: mail.cdiak@arch.gov.ua


145 років від дня народження Євгена Оскаровича Патона

5 березня 2015 року Україна відзначає 145 річницю від дня народження особи, чиє ім’я золотими літерами вписане в історію вітчизняної науки, і, зокрема для Києва, набуло символічного значення.

Євген Оскарович Патон – людина, з якою для наших співвітчизників асоціюються дві галузі технічних наук: мостобудування та електрозварювання. Для кожного киянина він є перш за все автором невмирущого проекту першого суцільнозварного мосту через Дніпро, а також містка, що поєднує сучасні Хрещатий і Маріїнський парки – так званого «Чортового». Також йому належав проект мосту Євгенії Бош, що постав на місці розбитого під час Громадянської війни 1918-1920 років Ланцюгового мосту і, на жаль, не пережив Другу світову війну.

Велич і масштаб генія Патона можна уявити, навіть лише ознайомившись з бодай короткою його біографією. Автор сотень наукових праць, 35 проектів мостів, розробок зварювальних технологій, зокрема, спрямованих на оборонні цілі, Євген Патон є одним із символів української науки і техніки.

Серед документів ЦДІАК України, представлених у виставці, перш за все привертає увагу свідчення роботи Євгена Патона до 1917 року – документи фонду 692, Київський округ шляхів сполучення, які, зокрема, відображають його діяльність, як інженера – будівничого мостів. Саме цій галузі він присвятив себе на першому етапі своєї кар’єри.

Інтерес також становлять документальні сторінки історії родини Патона, зокрема, відомості про участь його старшого брата, Михаїла Оскаровича, у розвитку установ Київського навчального округу. Окремо слід виділити листування між батьком Патона, Оскаром Петровичем та Київською духовною консисторією, що відображає труднощі, з якими Євген Патон зіткнувся при укладенні першого шлюбу.

Загалом в архіві зберігається кілька десятків документів, так чи інакше пов’язаних з діяльністю Євгена Оскаровича Патона. Вашій увазі пропонуються найяскравіші з них.

Підготувала
начальник відділу
довідкового апарату та обліку документів
Г. В. Путова


Документи

Головна сторінка         Про архів         Довідковий апарат         Часті питання         Контакти

Copyright © 2016 - ЦДІАК України
Всі права застережені